+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Ramazan Ayı Forumunda Anjiyo Yaptırmak Orucu Bozar Mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anjiyo Yaptırmak Orucu Bozar Mı
  Anjiyo yaptırmak orucu bozar mı kısaca 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Anjiyo Yaptırmak Orucu Bozar Mı İle ilgili bilgi

  Anjiyo Yaptırmak Orucu Bozar Mı.jpg
  Halk arasında anjiyo olarak bilinen operasyon, teşhise yönelik (anjiyografi) ve tedaviye yönelik olarak uygulanmaktadır. Anjiyografi vücut damarlarının görüntülenmesi demektir. Damar içine damarların görünür hale gelmesini sağlayan ve kontrast madde olarak tanımlanan ilaç verilerek, anjiyogram adı verilen filmler elde edilir. Anjiyografi sayesinde organları besleyen damarlar görüntülenerek damar hastalıkları veya bu damarlardan beslenen organlara ait tanı koydurucu bilgiler edinilir. Tedaviye yönelik olarak uygulanan anjiyonun klasik yöntemi anjiyoplastidir. Bu ise, dar veya tam tıkalı damarların balon ya da stent denilen özel araçlarla tekrar açılması için yapılır.
  Bu bilgiler ışığında gerek anjiyografi, gerekse anjiyoplasti operasyonlarında yemek ve içmek anlamı bulunmadığından, oruç bozulmaz.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Anjiyo yaptırmak orucu bozmaz. çünkü anjiyo yapılırken hiç bir şey yenilip içilmez. peki anjiyonun damarların nasıl olduğunu görmek için yapıldığını biliyor muydunuz. bilmeyen varsa şimdi öğrenmiş oldu.
+ Yorum Gönder