+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Adam Rüya Tabiri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Adam Rüya Tabiri
  ADAM

  Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder
  . Adama para vermek, cansıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük bir para kazanılacağını belirtir.
  Rüyada daha önce tanışmadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı gösterir. Adamla kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı; adam öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanmasını veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, adamdan bir şey almak, ciddi bir hastalığa, birisine iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük miktarda para kazanılacağını belirtir. Adama hakaret, size yöneltilen suçlamalardan kurtulmaya işarettir.
  Yakışıklı bir adam görmek, mutlu bir hayatınız olacağı anlamına gelir. Çirkin veya bakımsız bir erkek, hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir.
  Adam, boylu poslu ise destek, temiz pak giyinmiş hoş biri hayırlı haber, üstü-başı pis ise tatsız dedikodu, cılız, solgun bir adam ise umudun boşa çıkmasıdır.
  Rüyada adam görmek, birçok sekilde yorumlanir. Yolda herhangi bir kimse ile tartistigini görmek, evinde esi ile arasinin açilacagina; bir taksi soförü ile agiz kavgasi yaptigini görmek, patronu veya is ortagi veya amiri ile anlasamadigina isarettir. Birlikte is yaptigi ortagina veya emrinde çalisan bir isçiye veya memursa masa arkadasina bir ikramda bulundugunu veya onlarla birlikte bir yemekhanede yemek yedigini gören, büyük bir nimete ulasir veya kazanci artar.
  Yakışıklı adam görmek, mutlu bir hayatınız olacağı anlamına gelir. Çirkin veya bakımsız bir erkek, hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.
  Yakışıklı adam görmek, mutlu bir hayatınız olacağı anlamına gelir. Çirkin veya bakımsız bir erkek, hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  RÜYADA ADAM GÖRMEK

  İbni sîrin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada tanıdığı bir adamı görmek, o kimseden ya da benzerinden ya da arkadaşından bir şey almasına delalet eder. Tanıdığı kimseden güzel bir şey aldığını görmek, o kimseden umduğunu bulacağına işarettir. Rüyada gördüğü adam yetki sahibi bir kimse ise ve ondan yeni bir gömlek aldığını görürse, o kimse vasıtasıyla bir görev almasına delalet eder. O kimseden ip alması antlaşmadır.


  Gördüğü kişiden maddesi hoşa gitmeyen bir şey alması, o kimseden ümidini kesmeye ve aralarında düşmanlık olmasına delalet eder.


  Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada tanıdık bir insan görmek, o kimsenin kendisine, kardeşine ya da benzerine delalet eder. Rüyada insanoğlu görmek, hayra alamettir. Hâkimler görmek, mahkemeye, valiler görmek, korkuya, asker görmek yolculuğa, sanatkârlar görmek sanatlarına ve rızıklarına, kadınlar görmek fitneye, salih kimseler görmek ibadete delalet eder.


  Rüyada insanoğlunu görmek, onların dışındaki varlıklara da delalet eder. Ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki; sizinle benzer tarafları olan kâinattaki dengeyi sağlamakla sorumlu organize birer canlı türü olmasınlar.)


  İnsanoğlunun salih olanı binek ve hayvanların salih olanlarına delalettir. Aynı şekilde rüyada salih ve faydalı olan binek hayvanları ve kuşlar görmek te, iyi insanlara delalettir. Çünkü insanın yaratılış tabiatında hayvanlardan örnekler vardır. İnsan görmek, hasat edilmiş ekine de delalet eder. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Allah Teala sizi, insan neslinin ilk yaratılışını topraktan gerçekleştirmekte, neslin devamını da topraktan yetişen gıda özünden özenerek meydana getirmektedir)


  İnsan görmek, kazanca şüphe karıştığına da delalet eder. Çünkü insanlar kazançlarını farklı yerlerden temin ederler. İnsan görmek, şaheser bir yapıya, ya da çok güzel bir sanata da delalet edebilir.

+ Yorum Gönder