+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Kalp Rüya Tabiri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forum_Küçüğü
  Yeni Üye

  Kalp Rüya Tabiri
  KALP
  Cesaret, akıl, el açıklığına ve adalete yorumlanır. Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır. Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır. 2. Sariya
  Devamlı Üye

  Rüyada Kalp Görmek
  Rüyada Kalp görmek, adamın kahramanlığına, emir vermesine, oyun oynamasına, cesaretine, akıl, zeki, cömert ve hoşgörülü olduğuna, ahlâk, tabiat ve âdetine işarettir.

  Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır. Kalp, vücudun meliki, din. Dünya, gizli ve aşikâr yönleriyle vücudu koruyan, vücut için lüzumlu tedbirleri alan ve vücudun sır yendir. Bundan dolayı rüyada kalbide iyilik ve kötülükten görülen şeyin miktarınca tabiri vücuda aittir. Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır.

  Bir kimse rüyada kalbinin karnında çıktığını görse, o kimsenin dini güzel olur. Kanayan kalp ve hayvan kanı iyi sayılmaz. Ama temiz insan kalbi çok iyidir. Kalbinin karardığını veya perdelendiğine, hakikati anlayamadığına ve gözleriyle hak yolunu görmediğine işarettir.

  Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, hasta ise hastalığından ve sıkıntılarından kurtulur.

  Kalp, rüya sahibinin hanımına yorumlanır. Çünkü kadın, malik olduğu her şeyinin idarecisidir.

  Kalp insanın dini ve zekâsıdır. Bundan dolayı bir kimse kalbinde göz bulunduğunu görse, o kimsenin, akıl, zekâ ve anlayışına, dindarlığına ve güzel şekilde konuştuğuna yorumlanır.

  Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, korku, züht ve takva Sahibi ise, o kimsenin Cenab-ı Hakka olan kalbi ilişkisine devam ettiğine ve Allah(C.C) dan korku üzere bulunmasından dolayı onun Allah'a olan bağlılık ve rabıtasına hiç bir şeyin mani olmayacağına yorumlanır.

  Bazen, o kimsenin sevdiği bir kimsenin kötü olan haline üzülmesinden dolayı gönlünün parçalanmasına; bazen da, o kimsenin kalbini başka bir kim¬enin sevgisi kaplamış olmasından dolayı, o kimsenin Allah'ı anmasına mani olduğuna işaretti

  Bir kimse kalbinde bir hastalık bulunduğunu görse, o kimsenin münafık olduğuna işarettir.

  Rüyada kalbinizin çok fazla attığını görmek; âşık olacağınıza, kalp çarpması ile uyanmak; bir doktorun sizi tedavi etmesi gerektiğine, kalbinizin çalındığını görmek; başınıza kötü bir olayın geleceğine ya da aklınızı yitireceğinize işarettir.
+ Yorum Gönder