+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Kartal Rüya Tabiri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forum_Küçüğü
  Yeni Üye

  Kartal Rüya Tabiri
  KARTAL
  Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır. 2. Sariya
  Devamlı Üye

  Rüyada Kartal görmek

  Rüyada kartal görmek kuvvetli, heybetli, savaşabilir biriyle tabir olunur. Bir kartalı olup kuşunda kendisine itaat ettigini gören devlet adamlarına yakın ve arkadaş olur. Bir kartala binerek uçtugunu gören büyük bir şerefe erer veya uzun bir yolculuga çıkar. Bir kartal avladıgını gören devletin itimadını kazanıp her yerde söz sahibi olur. Bir kartalın kendisine pençesiyle vurdugunu gören devletten zarar görür. Gökten bir kartalın süzülüp indigini gören hemen vefat eder. Rüyada kartal yavruları iyi evlada, eti, kemigi, tüyü, büyükler tarafından verilecek mala ve şerefe delalettir.

  Bir başka rivayete görede: Bir kimse rüyada kartalla mücadele ettiginl görse, amiri ona kızar ve onu rahatsız etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder. Kartala malik olduğum gören kimse büyük bir mülke, izzet ve şerefe kavuşur. Bir kimse rüyada bir kartala malik olduğunu onunla beraber uçtugunu ve kendisinden korkmadıgını görse o kimsenin işi iyi ve kendisi zalim olur. Kartal yavrusuna kavuştugunu gören kimsenin kadri yüce bir çocugu olur. Bu rüyayı gündüzün gören kimse hasta olur. Eğer kartal yavrusu kendisini tırmalasa o kimsenin hastalıgı uzar. Rüyada bogazlanmış olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne delalettir. Kartal salih kimselerle de tabir edilir. Rüyada kartal gören ve sesini işiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Kartal etinden yiyen veya onun kanadından yada kemiginden bir şey alan kimseye mal gelir. Bir kimse rüyada bir kartalın kendisini yüklendigini ve onunla beraber evine dogru uçtugunu görse o kimse iyi bir yolculuk yapar. Onunla beraber göğe dogru uçtugunu görse onun yolculuk esnasında ölecegine işarettir. Kartal uzun ömre, çokça mala ve harbe işarettir. Bazen de bu kuşu görmek bidata ve hidayetten sapıklıga gitmeye delalettir. Bazen de bu kuş, aile efradını kıskanmaya delalettir. Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalın gökten düştügünü görse o kimsenin maksat ve arzusu tamamlanmaz. Şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete. Kartal ülkenin melikine, eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere. Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe.

  Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

  Yükseklerde uçan kartal görmek başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız.

  Kirmanı ye göre;
  Bir kartala binerek göğe kadar uçtugunu gören uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, şeref ve mal elde eder. Eğer düşerse bunlardan yoksun kalır. Bu uçustan geri dönmez ise vefat eder. Selametle dönerse hayır bulur. Rüyada görülen kartallar pençesiz, yani tırnaksız iseler meleklerle tabir olunur. Kartal yavrularını tuttugunu gören evli ise eşi erkek çocuk dogurur. Evli degilse genç bir kızla evlenir. Başının üstünde bir kartal durdugunu gören asılır.

  Danyal aleyhisselama göre;
  Evine veya mahallesine bir kartal indigini görmek o yer hakiminin bir hayırda bulunacagına delalet eder.

  Cafer i Sadik a göre;
  Rüyada kartal görmek sekiz şekilde tabir edilir: Şeref, emir, başkanlık, meth (övgü), iyi ün, yüksek bir mevki, emir ve yolculuk.
+ Yorum Gönder