+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Kazmak Rüya Tabiri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forum_Küçüğü
  Yeni Üye

  Kazmak Rüya Tabiri
  KAZMAK
  Toprağı kazmak mücadeleli bir hayat sizi bekliyor demektir. Rüyada toprak kazan birisini görmek ise , iş hayatında başarıyı ve servet kazanmayı ifade eder. Yaşlılar için ise bu rüya beklenmedik, büyük değişiklik anlamındadır. kadınlar için de artık şanslı olunduğuna şansa dayalı işlerde başarılı olunacağına yorumlanır. 2. Sariya
  Devamlı Üye

  Rüyada Kazmak Görmek
  Rüyada kazdığını görmek; kötü işlerle uğraşmadığınız takdirde geleceğinizin garanti altında olduğuna işarettir.  Rüyada kuru toprak kazdığını gören kimse kazdığı toprak miktarınca mal elde eder.

  Toprak rutubetli ise, bir mal sebebiyle bir insana hile yapar. Fakat bundan bir fayda göremeyip sıkıntı ve meşakkate düşer.

  Bu sıkıntı toprağın yaşlığı nispetince olur.  Toprak kazmak hiledir. Bazen da, hilesi kendi aleyhine döner. Kendisi için su çıkarmak maksadıyla bir kimse bir çukur, kuyu veya dehliz kazdığını görse, kendi geçimi için çalışmasına yorumlanır. Eğer böyle olmazsa, hem kendisi hem de bütün insanların menfaati için çalışmasına yorumlanır.

  Suyu, kazdığı yerin içine akıttığını görürse, geçiminde güçlük meydana gelir.

  İçine birisini sokmak maksadıyla kuyuyu kazdığını gören kimsenin yaptığı hilesi bizzat kendisi hakkında meydana gelir.

  Birinin mezarını kazıp, oradan bir şey çıkarmak, mezarda bulunan kimsenin meslek ve meşrebine uymaya, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini kazdığını görmek sünnetleri ihya edip yaşamaya ve bu bildikleri ile insanlara faydalı olmaya, Mezar kazıp kefen soymak yer altında saklı bulunan antika şeylere ilgi duymaya delalet eder.  Kazdığı yerin toprağından yediğini gören kimseye yediği kadar mal isabet eder.

  Kendisinin bir çukur içerisinde olduğunu gören, hanımını boşar. Çukurun üzerinde oraya düşmeyerek durduğunu gören kimse hanımıyla bozuşurlar fakat sonradan araları düzelir. Kazılmış bir çukurdan çıktığını gören kimse hapis yahut hasta ise iyileşir ve bulunduğu halden kurtulur.

  Rüyada toprak kazan birisini görmek ise, iş hayatında başarıyı ve servet kazanmayı ifade eder. Yaşlılar için ise bu rüya beklenmedik, büyük değişiklik anlamındadır. Kadınlar için de artık şanslı olunduğuna şansa dayalı işlerde başarılı olunacağına yorumlanır.
+ Yorum Gönder