+ Yorum Gönder
Sağlık - Hayat ve Yaşam ve Rüya Tabirleri Forumunda Rakı Rüya Tabiri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Rakı Rüya Tabiri
  Rakı Rüya Tabiri

  Bakınız; İçki İçmek.
  Rüyada içkili bir zevk alemi, çok ağır bir hastalıkla yorumlanır.
  Rüyada içkili bir yerde içmek, eğlenmek , çok ağır bir hastalık demektir.
  Haram olarak yorumdur.
  Rüyada raki içerek sarhos oldugunuzu görmek iyi degildir. Bir dükkandan raki satin aldiginizi görmek, yakinda bir hastaliga yakalanacaginizi fakat kisa zamanda iyileseceginizi gösterir. Rakinin dökülmesi hayra delalet eder. Bir raki fabrikasinda rakilarin siselere dolduruldugunu görmek, o yerde kisin biraz sert geçecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada raki görmek veya içmek, haram bir mala ve büyük bir günah islemeye isarettir. Rüyada görülen raki, fitne, ser, düsmanlik ve kizginliga isarettir. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine delalet eder. Ölü bir kimsenin rüyada içki içtigi görülse, o ölü ahirette nimet erisimindedir. Çünkü sarap, Cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamli raki içmekle ölmüs olmasi ve hayatinda içki içmeyi helal, itikad edenlerden olmasi tabirden müstesnadir. Raki, su ile kanstinlarak içildiginden dolayi evlenmek isteyen kimse için hayra delildir
  Rüyada rakı içmek yada görmek; yanlış hareketler sonucu kötü yoladüşmeye, geçimini haram yollardan sağlamaya veya hasta olmaya işarettir.
 2. Sariya
  Devamlı Üye

  Rüyada Rakı Görmek

  Rüyada rakı içmek; haram bir mal, fitneye, şer’e, düşmanlığa ve kızgınlığa, ahmaklığa ve cehalete, günahkâr olmaya, haram para yemeğe, kazanca haram karıştırmaya, ağır hastalığa tutulmaya delâlet eder.

  Rakı rüyada; riya, yalan söz, iftira, namussuz arkadaşa, ahrette nimetlerinden faydalanılmayacağına da yorumlanır.

  Rüyada rakı içmek, uygunsuz toplantılara katılıp günahkâr olmaya kötü huylar edinmeye kötü yola düşmeye ve geçimini haram yollardan sağlamaya yorumlanır.


+ Yorum Gönder