+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi

  Tansiyon Düşüklüğü İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri


  Tansiyonu düşük olanlarda küçük tansiyonun düşük olması önemli değil, fakat büyük tansiyonun düşüklüğü önem taşır. 9-10 Üst sınır olarak kabul edilebilir. Baş dönmesi gibi bir proplem yoksa sorun kişi rahatlıkla yaşamını devam ettirir.Tansiyon düşüklüğü için biberiye,akdiken,katır tırnağı otu,fesleğen, çoban çantası otu gibi bitkilerden karışım elde edilir.

  Karışımın Hazırlanışı şöyle

  Katırtırnağı otu,biberiye ile birlikte tuzlu suda 10 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür.

  Süzülerek elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak dinlendirilir.Rahatsızlık esnasında,dinlendirilen sıvıdan,yarı oranında içme suyuna karıştırılarak içilir.

  Akdiken bitkisinin yaprakları tuzlu suda 15 dakika süreyle kaynatılır.Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir.Dinlendirilen sıvıdan,bir bardak içme suyuna yarım fincan karıştırılarak içilir.

  Fesleğen bitkisi,çoban çantası otu ile birlikte 20 dakika süreyle kaynar suda bekletildikten sonra süzülür.Süzülrek elde edilen sıvıdan,rahatsızlık esnasında yarı oranında içme suyuna karıştırılarak içilir.

  Bu tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Tansiyon Düşüklüğü hakkında kısa bilgi

  Büyük tansiyon, 11'den aşağı düştüğü zaman tansiyon düşüklüğü vardır. Bu duruma tıp dilinde hipotansiyon denir. Tansiyon, ateşli hastalıklar sırasında, büyük kanamalardan sonra, iç salgı bezi bozukluklarında veya herhangi bir hastalıktan sonraki iyileşme döneminde düşer. Bazı kadınların aybaşı hallerinde, veya sıcakta fazla ter kaybından sonra veya sinirli kimselerde de tansiyon düştüğü görülür. Devamlı olarak tansiyon düşüklüğü önemli bir hastalığın işareti olabilir.Ayrıca Anemi (kansızlık), sıcak, zayıflık, gece uykusuzluğu tansiyon düşüklüğüne meydan verir.
  Geçici tansiyon düşüklüğünde Tuzlu Ayran içilir.
+ Yorum Gönder