+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır
  Bakteriler Oksijen İhtiyacına Göre Kaça Ayrılmaktadır
  Aerob bakteriler: Oksijenli ortamda yasarlar ve oksijenli solunum ya*parlar. Yapilarinda mitokondri olmadigindan organik bilesiklerden sinir*li olarak enerji elde ederler. Oksijenli solunum bunlarda mezozomlarda*ki enzimlerle gerçeklestirilir.

  Bu bakteriler topragin üst yüzeyinde, göl ve denizlerin yüzey veya yü*zeye yakin kisimlarinda yasarlar.

  Bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır.jpg

  Anaerob bakteriler: Oksijensiz ortamda yasarlar. Gerekli enerjiyi be*sinieri oksijensiz reaksiyonlarda yakarak elde ederler. Anaerob bakteri*lerin karbonhidrat metabolizmasina fermantasyon, protein ve amino*asitlerin anaerobik yikimina ise pütrifikasyon (çürüme) denir.

  Bu bakteriler oksijenli ortamda yasayamazlar. Bu yüzden topragin derinliklerinde, göl ve denizlerin diplerinde yasarlar.

  Fakültatif bakteriler: Hem oksijenli, hemde oksijensiz ortamda ya*sarlar. Toprak, deniz ve gölün her katmaninda yasarlar. 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Bakteriler oksijen varlığında yaşayanlar , oksijensiz ortamda yaşayanlar ve her iki ortamda da yaşayanlar olmak üzere üçe ayrılırlar. Oksijen varlığında yaşayan bakterilere aerob bakteri de denir.
+ Yorum Gönder


oksijen ihtiyacına göre bakteriler kaca ayrılır,  oksijen ihtiyaçlarına göre bakteriler kaça ayrılır,  oksijen ihtiyaçlarına göre bakteriler,  bakteriler oksijen ihtiyacına göre kaça ayrılır,  oksijen ihtiyacına göre bakteriler