+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Hangi Hastalıklar Kalp Sorunlarını Tetikleyebilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi Hastalıklar Kalp Sorunlarını Tetikleyebilir
  Hangi hastalıklar kalp sorunlarını tetikleyebilir kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Hangi Hastalıklar Kalp Sorunlarını Tetikleyebilmektedir

  Kalp hastalıklarının birçok sebebi vardır. Bunlardan en riskli ve değiştirilemeyeni genetik olanıdır. Özellikle şeker hastalığı ve yapı olarak stresli olan kişiler yüksek oranda riske sahiptirler.

  Daha önce ailede kalp krizi geçirmiş anne, baba ya da kardeşler bulunuyorsa kişinin kalp krizi geçirme ihtimali fazladır. Aileden kalıtsal yollarla gelen yüksek kolesterol tedavi edilmezse anjine, kalp krizine ve gençlerde bile ölüme sebep olabilir. Yüksek kolesterol erken teşhis edilip ciddi diyetlerle ve ilaçlarla tedavi edilirse olumlu sonuçlar alınır.

  Aileden genetik olarak gelen risklerin dışında yaşam tarzından dolayı kalp hastalığı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle aşırı sigara ve alkol kullanımı, çok yağlı gıdalarla beslenmeden dolayı oluşan yüksek kolesterol, obezitenin sonucu olarak ortaya çıkan yüksek tansiyon ve şeker hastalığı, hareketsizlik ve stres kalp hastalıklarını arttıran birer risk faktörü olarak sayılabilir. Bütün bunlar kontrol altına alınıp sağlıklı bir yaşam sürdürüldüğü takdirde kalp hastalığının yerini kalp sağlığı oldukça iyi bireylerin yetişeceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
+ Yorum Gönder