+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Bypass Ameliyatının Avantajları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bypass Ameliyatının Avantajları Nelerdir
  Bypass ameliyatının avantajları nelerdir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Bypass Ameliyatının Avantajları Hakkında Bilgi


  Kalp kasını besleyecek kan miktarının artırılmasını hedefleyen koroner bypass ameliyatlarıyla, hastaların yaşam süresi uzamaktadır.
  Göğüs ağrıları ve diğer şikayetleri ortadan kalkan hastalar daha az ilaç kullanmaya başlamakta ve dolayısıyla yaşam kaliteleri artmaktadır. Özellikle koroner arter hastalığı ilerlemiş durumda bulunan kişilerde, bypass ameliyatları yaşamsal önem taşımakta ve ameliyat olanların ölüm oranı, ameliyat olması gerektiği halde olmayan hastalara göre oldukça düşmektedir.

  Kalıcı bir çözüm olması en büyük avantajdır. Herhangi bir girişime gerek kalmadan, hastalar çok uzun yıllar boyunca problemsiz biçimde yaşamaktadırlar.Ameliyatın büyük bir cerrahi girişim olması ise dezavantaj sayılabilir. Ameliyat 3-4 saat sürmekte, hasta ameliyattan sonraki 1-2 gece yoğun bakımda kalmakta ve ancak 1 hafta sonra hastaneden çıkabilmektedir. Bypass ameliyatları yüzde 2-3 oranında risk taşısa da, her ameliyatın belirli miktarda riski olduğu düşünüldüğünde, bu oran düşük olarak kabul edilebilir.

  Koroner kalp hastalıkları günümüzün en sık görülen ölüm nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak teknolojinin gelişmesi ve uzmanlığın artması sayesinde bu hastalık artık başarı ile tedavi edilmektedir.

  Hekimler, bypass ameliyatının avantajları nelerdir sorusuna karşılık, kalp krizi riskinin önlenmesi ve göğüs ağrılarının ortadan kaldırılması amacı ile yapılan bypass ameliyatlarının kalp hastalarına ikinci bir hayat şansı tanıdığı yanıtını vermektedirler.

+ Yorum Gönder