+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Taurine Kalbe Nasıl Yarar Sağlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taurine Kalbe Nasıl Yarar Sağlar
  Taurine kalbe nasıl yarar sağlar kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Taurine Kalbe Yararları Hakkında Bilgi

  Taurine, vücuttaki su ve mineral seviyesini düzenleme ve mitokondrideki proteinin ifade edilmesi yeteneğine sahiptir. Mayıs 2008 tarihinde bir dergide yayınlanan çalışmaya göre, hücre ölümünü de engeller ve böylece kalp kaslarının yapısının ve fonksiyonunun korunmasına yardımcı olur.
  Ocak 2010 tarihinde yayınlanan bir dergide diğer bir çalışmada, taurinenin kan basıncını düşürebildiği de ortaya çıkmıştır. Önemli antioksidan etkinliğine de sahiptir; kalp hücrelerinin ve dokuların serbest radikal aracılığıyla hasarını önleyebilir. Aralık 2009 tarihinde bir dergide yayınlanmış makalede; taurinenin, kalsiyum iyon konsantrasyonundaki değişiklikleri düzenlediği ve kalp kaslarının kasılma fonksiyonunu korumaya yardımcı olduğu yazılmıştır.

  Yan Etkiler

  Taurine takviyelerinin kullanımı genel olarak güvenlidir; erişkinlerde ve çocuklarda ana yan etkiler bildirilmemiştir.
  Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu tarafından Şubat 2009 tarihinde yapılmış basın bültenine göre, günde 1 kg vücut ağırlığı başına 1,000 mg’a kadar taurine genel olarak güvenlidir.

  Önlemler

  Kalp hastalığını önlemek veya tedavi etmek için taurine takviyesi kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  Bu takviyelerin reçeteli ilaçlarınızla değiştirilemeyeceğini unutmayın. Önceden mevcut durumlarla veya aldığınız ilaçlarla ilgili olarak doktorunuzu bilgilendirin.

+ Yorum Gönder