+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Kalp Romatizması Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalp Romatizması Nasıl Tedavi Edilir
  Kalp romatizması nasıl tedavi edilir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Kalp Romatizması Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Bilgi

  Kalp romatizması tedavisinde önemli olan üst solunum yolu enfeksiyonuna neden olan bakteriyi yok etmek. Hem belirtileri gidermek, hem de kalbe gelen zararı önlemek için bu gerekli.


  Antibiyotikler: Sorun bakterilerle ilişkili olduğuna göre antibiyotik kullanımı kaçınılmaz. Önemli olan hangi antibiyotiğin hangi oranda alınacağı. Doktorun önerdiği dozu değiştirmeyin. Antibiyotik kürü biterse veya doktorunuz sizi tekrar çağırırsa aksatmayın. Doğru tedavi edilmezse kalp romatizması çok ciddi kalp sorunlarına neden olabilir.

  Kalp romatizması çocuklarda daha sık görülür. Çocuğunuzda böyle bir sorun varsa mutlaka düzenli olarak doktorla görüşmelisiniz. Doktorun ilk antibiyotik yüklemesinden sonra uzun süreli tedavi başlar. Kalp romatizması olan çocukların hemen hepsi 20’li yaşlarına kadar koruyucu bazı ilaçlar kullanmak zorunda kalabilir.

  Ek ilaçlar: İltihaplanma vücutta ağrıya ve ateşe neden olabildiği gibi çok daha ciddi kalp sorunları da yaratabilir. İlaç tedavisi gerekebilir. Genellikle ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır.

  Antikonvülzan ilaçlar: Kalp romatizmasının belirtilerinden biri de istemsiz kas hareketleri. Valporik asit veya karbamazepin içerikli ilaç önerilebilir.

+ Yorum Gönder