+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Devam Eden öksürüğe Ne Iyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Devam Eden öksürüğe Ne Iyi Gelir
  Devam eden öksürüğe ne iyi gelir kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Devam Eden Öksürüğe Ne Iyi Gelir Hakkında Bilgi

  -2-3 parça parmak ucu kadar zencefil,iri bir tutam ıhlamur,1 çay kaşığı hibiskus,1 çay kaşığı şahtere otunu 1 su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatın.2-3 dakika demlendirdikten sonra için.

  -Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbetşekeri konulursa öksürüğü azaltır.

  -Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek de yararlıdır.

  -Zencefil, kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber etkilidir.

  -Kronik öksürük için 2 adet karaturp,kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur.oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyukların üstü turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir.Sonra içindeki sıvı şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir.

  -Kuşburnu, ısırgan, zencefil, şahtere ve hibiskus çaylarını içmek de öksürüğe iyi gelir
  -Ebegümeci kaynatılır,zeytinyağı ve limon katılarak bol bol yenirse göğsü yumuşatır.Öksürüğü hafifletir ve balgam söker.

  -Toz zencefil ile bal karıştırılarak yenilirse öksürüğe iyi gelir.

  Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan öksürük için soğan Kürü:

  Bir tane orta boy sarı soğanı 6 ya bölüp bir buçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

  Eğer öksürüğünüz balgamlı ise :

  Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için.3 gün sonra balgamın nasıl söküldüğünü sizde farkedeceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sürekli olarak öksüren kişiler öksürüklerinden dolayı rahatsız olurlar hatta geceleri uyumaları da zor bir hal alır. bu yüzden öksürüğünüzden kurtulmak için tuz yiyin . eğer öksürük problemi yaşıyorsanız o zaman şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya çalışın.
+ Yorum Gönder