+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Balgam Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Balgam Nasıl Tedavi Edilir
  Balgam nasıl tedavi edilir kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Balgam Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Bilgi

  Balgam tedavisinde önemli olan ilk başta balgamın hangi nedenden ötürü oluştuğunu bulmak gerekmektedir.Balgam tedavisinde eğer bir rahatsızlıktan ötürü balgam oluşuyorsa ilk önce bu rahatsızlığın tedavisine öncelik tanımak gerekir.Balgamın zaman geçtikçe eğer rengi koyulaşıyorsa,hastalığın enfeksiyona dayalı bir rahatsızlık olduğu düşünülebilir.

  Balgamın tedavi edilmesi için gerçekten enfekte olup olmadığına bakmak gerekir bu nedenle hastanın hekime söylediği balgam gittikçe,koyulaştı,sarardı,yeşillendi sözleri hekimin kişiye antibiyotik tedavisinde balgam sökücü ilaçlar vermesi gerektiğini destekler.Eğer balgam beyaz köpük şeklindeyse kişi çıkarmakta zorluk çekmiyorsa yapacağı şey her gün düzenli olarak su içmektir.

  Geçirilen gribe bağlı olarak balgam oluşabilir,bu şekilde oluşan balgamlar için bol sıvı almak gerekir,sıvılar balgamı söktürmeye yardımcı olacaklardır.Balgamda kan gözükmeye başlanmışsa uygulanacak tedavi önce tetkiklere bağlıdıır yani önce kanamanın neden oluştuğu saptanmaya çalışılır.Eğer kronik bronşite bağlı bir kanlı balgamsa nefes darlığıda oluşacaktır,antibiyotikler,balgam sökücüler kişiye verilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bazı insanlar hastalıklarında ötürü aşırı derecede balgam atarlar. örneğin enfeksiyon kapan bir kişinin balgamı koyu renklidir. akciğer kanserine yakalanan bir kişi balgamında kana rastlanır. bu da norma attığımız balgamın insanlarda hastalıkları teşhis edebilmek için kullanıldığını gösteriyor.
+ Yorum Gönder