+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Astım Ve Alerjiler Arasında Nasıl Bir Ilişki Var Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Astım Ve Alerjiler Arasında Nasıl Bir Ilişki Var
  Astım ve alerjiler arasında nasıl bir ilişki var kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Astım Ve Alerjiler Arasında Nasıl Bir Ilişki Var Hakkında Bilgi

  Bronş hassasiyetini aktaran genler olduğu gibi ayrıca alerji karakterini de aktaran genler bulunmaktadır. Bireyin hem bronş hassasiyeti hem de astım, alerji gibi rahatsızlık genlerini de birlikte alması olasıdır. Diğer bir deyişle bir kişinin alerjisi olmadığı halde astım hastalığı olabilir.

  Allerrji farklı organlarımızda belirtiler gösterebilir. Saman nezlesi ve alerjik rinit gibi sadece burun mukozasında belirti verebilecek bir durum olduğu gibi, hem alerjik, hem gıda alerjisi, hem egzama, hem astım hem de gıda alerjisi şeklinde görülebilir.

  Sonuç olarak bir kişide astım, alerji olmasa da görülebilir. Fakat alerjisi olan bir kişlinin astıma ilave olarak diğer hastalıkların da oluşabileceği anlamındadır.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Astım hastalığı her yaş grubu insanlarda rastlanabilen bir hastalıktır. bu hastalık genetik yollarla bulaştığı gibi sigaranın bir etkisi olarakta meydana gelebilen bir hastalıktır. astımlı olan kişiler her hangi bir alerjik durumda fenalaşırlar. çünkü nefes almaktan zorlanıp göğüslerinde bir baskı hissederler.
+ Yorum Gönder