+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Skleroterapi Hangi Varislerin Tedavisinde Kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Skleroterapi Hangi Varislerin Tedavisinde Kullanılır
  Skleroterapi hangi varislerin tedavisinde kullanılır kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Skleroterapi Hangi Varislerin Tedavisi Hakkında Bilgi


  Çapı 1 ila 4 mm arasında olan varislere yapılan tedavidir.
  Her varis skleroterapi ile tedavi edilemez.

  Çok ince insülin enjektörleri ile varisli damarların içine bir madde verilir. Bu madde o damarın kapanmasını sağlar. Varis nedeniyle tedavi edilen damarlar işe yaramayan damarlardır. O yüzden bu damarların kapanmasının herhangi bir zararı yoktur.

  Pratik olarak çapı 1 ila 4 mm arasında olan varisler skleroterapi ile tedavi edilir. Az varisi olan bir hastanın tedavisi yarım saat kadar sürer. İki bacakta yaygın olan hastalar 6-7 defa tedaviye gitmesi gerekebilir. Tedavi sonrası hasta evine gider. Ertesi sabah işe başlayabilir. Hastaneye yatmaya gerek yoktur. Polikliniklerde yapılan bir işlemdir.

  Varis tedavisinde uygulanabilecek dahili ve harici bitkisel destekler de mevcuttur.

  Harici uygulamalar: 200 gram at kestanesi tohumu veya yaprağı yarım litre saf zeytinyağı ile karıştırılır. Cam kavanozda ağzı tülbentle kapatılarak, gün ışığında 15 gün bekletilir.

  Daha sonra yağ parmak uçlarına alınarak varisli bölgeye yuvarlak masajlarla her gün bir defa uygulanır. 1-2 ay içerisinde önemli sonuçlar alınacaktır.

  Dahili uygulamalar: Civan perçemi, papatya, karabaş otu ve okaliptus dörtlü set olarak hazırlanabilir ya da ayrı ayrı kullanılır. Günde 3 defa yemeklerden önce 1 fincan içilir. İçine şeker ilave edilmez.

+ Yorum Gönder