+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Alerjik Hastalar Günlük Hayatlarında Nelere Dikkat Etmeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Alerjik Hastalar Günlük Hayatlarında Nelere Dikkat Etmeli
  Alerjik hastalar günlük hayatlarında nelere dikkat etmeli ksıaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Alerjik Hastalar Hakkında Bilgi

  Belli bir maddeye karşı alerjisi olan kişilerin kesinlikle o maddeden uzak durmaları gerekir. Bunun dışında özellikle astım veya saman nezlesi olan kişilerin şikayetleri sadece alerjik oldukları maddeyle karşılaştıkları zaman değil başka faktörlerinde etkisiyle ortaya çıkar
  . Bu nedenle bu kişilerin yaşadıkları ortamın olabildiğince temiz tutulması ve nemlendirilmesi gerekir. Eğer kişinin belli bir hayvana karşı alerjisi varsa bu hayvanlardan uzak durması şarttır. Polenlere karşı alerjisi olanlar mümkün olduğunca rüzgarlı bahar aylarında dışarı çıkmamaya çalışmalıdırlar çünkü bu havalarda polenler daha sık görülür.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Alerjik hastaları olan kişilerin yapmaları gereken en önemli şey alerjileri oldukları canlı cansız her ne ise ondan uzak durmaktır. ancak her ihtimale karşı alerjik hastalığı olan kişi hastalığının tedavisi için kullanılan ilacı yanında bulundurmalıdır. bu onu her hangi bir alerjik reaksiyondan kurtarır.
+ Yorum Gönder