+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Nevrasteni hastalığı hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Nevrasteni hastalığı hakkında kısa bilgi
  Nevrasteni hastalığı hakkında kısa bilgi

  Zihin ve vücudun aşırı derecede yorgun düşmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Üzüntü, sıkıntı, endişe, yeteri kadar dinlenmeye vakit ayırmadan uzun süre çalışmak, bazı mikrobik hastalıklar ve sinirleri uyarıcı ilaçları uzun süre kullanmak nevrasteni için gerekli olan zemini hazırlar. Kişi gerçekte hasta olmadığı halde bazı organlarının hastalığından yakınır. Çabuk yorulur, çabuk sinirlenir, huzursuzdur, baş ağrıları vardır. Bazen de gözlerinin iyi görmediğini söyler. Dikkatini toplayamaz, uykuları da normal değildir. Cinsel ilişkide başarılı olamadığını, hazımsızlık çektiğini, vücudunun her yerinin ağrıdığını söyler. Tedavi amacıyla, ılık duş almak, istirahat etmek, vakit buldukça açık havada dolaşmak, günlük sıkıntılardan uzaklaşmaya çalışmak, hazmı güç şeyler yememek, kahve ve sigarayı terketmek gerekir.

  Tedavi için gerekli malzeme : Yonca, su.
  Hazırlanışı : Dört bardak suya 2 tutam yonca konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere birer çorba kaşığı içilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Nevrasteni Den rahatsız olan kişilerde devamlı korku ve heyecan vardır. Vakit buldukça açık havada yürüyüş yapmak, hazmı güç yiyeceklerden kaçınmak, kahve, sigara ve alkolden uzak durmak gerekir.
+ Yorum Gönder