+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Sanatçılarımız Forumunda Andreas Schlüter Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Andreas Schlüter Kimdir
  Andreas Schlüter Hakkında Bilgi  Andreas Schlüter Hakkında Genel Bilgi


  Andreas Schlüter (d. 20 Mayıs 1664 Hamburg; ö. Mayıs 1714 Sankt Petersburg) Alman mimar ve heykeltraşcıydı. Özellikle Barok stilindeki eserleri insanların gözüne çarpıyor.


  Andreas Schlüter.jpg  Çeşitli seneler Schülter'ın doğum günü olarak belirtiliyor ama resmi evraklarda Schlüter'ın 1664'de Hamburg'da doğduğu görülüyor. Bazi biyografilerde sanatçı'nın 1659'da doğduğu söyleniyor. Danzig ve Hamburg'da Schlüter'ın ve ailesinin bulunduğu ispatlanmış bilgiler arasında. Bu iddia'larda Andreas Schlüter'ın 1659'da Danzig'de Wilhelm ve Regina Schlüter'in oğlu olarak dünya'ya geldığı ve 13 Haziran'da vaftiz edildiği iddia ediliyor. Bu çeşitli iddiaların çıkmasının nedeni o dönemde üç tane ayrı Andreas Schlüter'ın bulunması. Genelde biyografilere bakıldığında 1664'de Andreas Schlüter'ın Hamburg'da heykeltraş Gerhart Schlüter'ın oğlu olarak dünya'ya geldiği söyleniyor. Hamburg kilise kayıtlarına göre'de 22 Mayıs 1664'dede Sankt Michaelis kilisesinde vaftiz edildiği belirtiliyor.

  Kariyer'inin en yüksek noktasına ulaşan Andreas Schlüter'e en son olarak büyük bir görev verildi. Bu görev Schlüter'in eski darphane yerine ülkesine lâyık ve ihtişamlı yeni bir kule yapılmasıydı. Yapı'nın planları hemen yapıldı ve 1702'de inşaatı ile başlandı. 92 metre olması planlan kule'nin yapımı ama yer'in bataklık olması yüzünden pek kolay olmadı ve bina'nın duvar ve kolonların kaymasını ve çatlamasını sağladı. Birçok güçlendirmelere rağmen dört sene içinde 60 metre'ye kadar uzanan kule güçlendirelemedi. Ayrıca Schlüter'i üzen başka bir olay onun kral için Freienwalde'de yaptığı sarayın bir fırtına sırasında temel'inin kayması ve o esnada kral'ın sarayda bulunması ve birdaha o saray'ı ziyaret etmemesi çok üzmüştü. Ayrıca Schlüter'in pozisyonunu kıskanan başkaları onun Zeughaus ve Berliner Stadtschloss'daki mimari hatalarini durmadan göz ardı etmeleri Schlüter'in itibarını çok sarsmıştı. Bu kıskananlar arasında en çok Johann Friedrich von Eosander göze çarpıyor.
 2. Acil

  Andreas Schlüter Kimdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder