+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda kabızlık sorunu - kabızlığa karşı portakal yaprağı kürü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  kabızlık sorunu - kabızlığa karşı portakal yaprağı kürü
  Kabızlık sorunu

  Sizlerden ricam hemen bana kabızlık sorunları ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Uzm.Dr. Orhan Coşkun Cevabı:

  Sizin yakınmalarınız daha çok karında şişkinlik hissi, kabızlık olması bende meteorizmi (gaz birikmesi) ve irritabl barsak hastalığını (İBS) düşündürdü. İBS’de sık sık tuvalete gitme ancak tam olarak boşalamama, küçük küçük dışkılama, genellikle kabızlığın bazen de ishalin eşlik ettiği bir durumdur. Barsakların kasılmasında düzensizlik vardır. Stres ve depresyon hastalığın tetiklenmesine neden olur. Bu nedenle mümkün olduğunca stresten uzak kalmaya ve egzersiz yapmaya çalışın. Kabızlığınızı giderecek tarzda posalı yiyecekler (meyve, sebze türü yiyecekler, kepekli veya tam buğday unundan yapılmış ekmek vs.) yemeniz sizi rahatlatır. Ayrıca gaz giderici, barsak hareketlerini düzenleyici ilaçlarda kullanabilirsiniz. Bir gastroenteroloğa başvurmanızda fayda var. Geçmiş olsun.
 2. firuze1985
  Yeni Üye

  Ben internette gezinirken kabızlık sorunu yaşayanlar dolcofibre artık Türkiyede diye okudum vede kullananlar da gayet iyi sonuçlar almış. Denemenizi tavsiye ederim.
 3. Fatma
  Administrator
  kabızlık her yaş gurubun karşılaşacağı bir durumdur, kabızlık için en doğal yöntem, kuru incir ve kuru kayısıdır. Sabahları aç karnına 2-3 tane kuru kayısı ve kuru inciri ılık su ile yemek sizi gün boyu rahatlatacaktır.
+ Yorum Gönder