+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Siroz Hastalığı Tedavisi Karaciğer Sirozu Bitkisel Tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Siroz Hastalığı Tedavisi Karaciğer Sirozu Bitkisel Tedavi
  Siroz Hastalığı Tedavisi


  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Andız otu, Rezene çiçeği, Hindiba
  yaprağı, Papatya, Aslandişi otu, Meneviş yağı

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Kurutulmuş andız otu, rezene çiçekleri ile birlikte havanda dö-vülerek ezilir. Ezilen karışım on beş dakika kaynar suda bekletildikten sonra sıkılarak süzülür. Süzülen sıvı cam bir kavanoza boşaltılarak bir süre dinlendirilir. Dinlendirilen bu sıvıdan, tedavi süresince günde üç fincan içilir.

  Kurutulmuş hindiba yapraklan, papatya çiçekleri ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışıma, macun kıvamına gelinceye kadar meneviş yağı ilâve edilerek yoğrulur. Hazırlanan ma-cunla nohut iriliğinde yapılan haplardan günde üç-beş tane yemekten sonra yutulur.

  Aslandişi otunun kökleri, suda yarım saat süreyle kaynatıldık-tan sonra süzülür. Süzülerek elde edilen sıvı cam bir kavanoza boşaltılarak dinlenmesi sağlanır. Dinlenen sıvı tekrar süzüldükten sonra, hazırlanan sıvıdan bir bardak suya yarım fincan karıştırılarak günde üç bardak içilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Siroz ya da kronik karaciğer iflası, karaciğerde geri dönüşü olmayan sakatlıklara veya yaralanmalara sebep olabilir. Vücudumuzun kimya fabrikası olarak nitelendirdiğimiz organının bozulması ve düzensiz çalışması hayati tehlikeye yol açabilecek bir sorundur.
+ Yorum Gönder