+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Ekinezya çayı Ne Kadar Içilmeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ekinezya çayı Ne Kadar Içilmeli
  Arkadaşlar ekinezya çayı ne işe yarar ve ne kadar içilmelidir bana kısaca açıklar mısınız? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Ekinezya çayı

  Hiçbir bitkiyi kaynatmadığımız gibi, ekinezyayı da demlemek iyileşmemiz ve etkisini göstermesi açısından doğru olacaktır. Hemen etkisini göstersin diye


  Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir

  fazla tüketmek yarardan çok zarar getirecektir. Her şeyin bir dozu olduğu gibi bitki çaylarımızın da içilimi, günde iki fincanı geçmemek kaydıyla sağlıklı etkisini gösterecektir. Artık bir yerimiz ağrıdığında veya grip olduğumuzda aklımıza ilk gelen şifalı bitkiler olmaktadır. Ekinezya çayının da faydalarını soğuk algınlığı sürecinde mutlaka göreceğiz. Yeter ki ölçüsünü bilelim. Ana vatanı kuzey Amerika olan bu bitkinin, eski zamanlardan itibaren birçok hastalığa çare olduğu görülmüştür. Artık öyle bir zamanda yaşamaya başladık ki, herkes kendi doktorluğunu kendisi yapmakta oldu .Üst solunum yolu rahatsızlıklarında başvurulan alternatif tıp, iyileşme hızımızı artırmaktadır.

  Ekinezya çayı normal çayı demlediğimiz gibi demlememeliyiz. 1 litre suyun içerisine 3,5-4 tatlı kaşığı kuru ekinezya bitkisini ekleyip 3 – 4 dakika bekleyin. Veya taze ekinezya bitkisinde 1 avuç demliğe koyup üzerine 1/4 litre kadar (yaklaşık 1,5 su bardağı) sıcak su ekleyip yine 3 – 4 dakika demlenene kadar bekleyin. 15 gün tükettikten sonra mutlaka 1 ay ara verin. Günde 3 fincandan fazla tüketmeyin.
  Ayrıca Ekinezya hapı’da birçok kişi tarafından aranılan bilgilerden birisidir.Ekinezya zararları fazla bilinmeyen bir şifalı bitkidir.

  Ekinezya faydaları Ekinezya bitki çayı da bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, büyük ölçüde önem kazanmıştır, aranılan ve kullanılması gereken bir şifalık olmuştur. Her zaman bitkilerin bir dili ve kullanım alanları olmuştur. Her bitkinin kendisine göre yani tıpkı ilaçlar gibi dozu ve tüketim miktarı vardır.
  Ekinezya Kullanımı : Diğer bitki çayları gibi, çok uzun süreli kullanılmamakla beraber, solunum yolu enfeksiyon rahatsızlıklarımız kendini göstermeye başladığı zaman içilmesi son derece faydalı olacaktır.

 3. Fatma
  Administrator
  Ekinezya çayı amerika kıtasında yetişen bir bitkidir. Özelikle boğaz ağrısı ve boğaz şişkinliği için oldukça faydalı bir bitkidir.
+ Yorum Gönder