+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Karpuzun faydaları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karpuzun faydaları nelerdir
  Arkadaşlar hemen karpuzun faydaları hakkında bilgi verir misiniz? 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Karpuzun faydaları saymakla bitmez işte bir kaçı

  Beslenme, pek çok insan tarafından karın doyurmak, açlığı bastırmak, canın istediği besinleri tüketmek şeklinde tanımlanmaktadır. Halbuki vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ve 50’ye yakın türde besin öğesinin, yeterli ve dengeli bir şekilde besinler yolu ile alınması gerekmektedir. Besinlerin içerdiği protein, vitamin ve mineral gibi besin öğeleri beslenmede büyük önem taşımaktadır.


  Karpuzun faydaları.jpg

  Bazı besinlerin karın doyurmanın yanında afrodizyak etkisi bulunduğunu belirten uzmanlar, ruhu ve libidoyu besleyen bazı besinlerin varlığından bahsetmektedir. Afrodizyak etki yaratan ve cinsel isteği artırmak için uzmanların tavsiye ettiği yiyecekler arasında özellikle erkekler için karpuz da yer almaktadır. Daha iyi bir cinsel performansa katkısı olduğu henüz kanıtlanmamış olmakla birlikte kan akışını hızlandırması sebebi ile ereksiyon fonksiyon bozukluğuna iyi geldiğine dair çalışmalar mevcuttur

 3. Fatma
  Administrator
  Yaz ayların vazgeçilmez meyvesi olan karpuz, sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. İdrar söktürücü özeliği olan karpuz ayrıca böbrekler içinde oldukça faydalıdır.
+ Yorum Gönder