+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Karışımlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Karışımlar
  Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Karışımlar kısaca

  SOĞAN SUYU: Sürme gibi göze çekilir.

  ÇÖREKOTU TOHUMU: Çörekotu 3 gün ıslatılır sonra kurutulur toz haline getirilir, çok az miktarda buruna çekilir bu tozun içerisine bir kaç damla çörekotu yağı damlatılırsa daha faydalı olur.

  Çörekotu tozu susam yağı ile karıştırılır buruna damlatılır.

  BAKLA UNU: Bakla içi un haline getirilir, hamur yapılır, göz üzeri ne ceviz büyüklüğünde konulur, 1 saat bekletilir, günde 2-3 defa tekrarlanır, 3 gün devam edilme lidir (denenmiştir). Bakla suyu ile alın ovulur günde birkaç defa tekrarlanır (denen miştir).

  KARABAŞ OTU: 1 bardak kay nar suya, 4-10 gr bitki konur, 10 dk bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.

  PAPATYA: Papatya toz haline ge tirilir, enfiye gibi buruna çekilir.

  SİKLAMEN: Siklamen yumrusu toz haline getirilir, tülbentle elenir bal ile yumuşak bir macun yapılır, göze sürme gibi çekilir.

  TÜYLÜ KISA MAHMUT OTU: 1 bardak kaynar suya, 2 gr bitki konur, aynı miktar raziyane ilave edilir, soğuduktan sonra süzülür, taze soğan suyu ilave «dilir, gözle re sürme gibi çekilir.

  SARI SABIR: Sarısabır eritilir, göze sürme gibi çekilir (göze inen kanı giderir, iltihaba da iyi gelir).

  ŞALBA OTU:
  1 bardak suya, 2-10 gr şalba konur, 10 dk bekletilir, günde birkaç bardak içilir. Göz tansiyonundan gözleri kör olan bir kişinin şalba haşlamasını içmesi neticesinde gözlerinin açıldığı söylenmiştir.


 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Göz tansiyonu erken dönemde herhangi bir belirti vermez. Göz tansiyonu, tüm dünya genelinde 40 yaşın üzerindeki her 40 kişinin birinde ortaya çıkmaktadır.
+ Yorum Gönder