+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Altan Erbulak Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Altan Erbulak Kimdir
  Altan Erbulak ( 1929)- (1988) Hayatı

  1929 yılında Erzurum’da doğdu.-1988 yılında öldü. Tiyatro ve sinema oyuncusu, karikatürcü.Güzel Sanatlar Akademisi'deki öğrenimini yarım bıraktı.İlk karikatürü 1946'da Markopaşa'da yayınlandı.
  Cocuk Haftası, Akbaba, Hafta, Karikatür,Vatan, Yeni Sabah, Tef, Hergün, Akşam, Milliyet, Fırt gibi gazete ve dergilerde karikatür çizen Erbulak, 'Kibar Hırsız' 'Cafer ile Hürmüz' adlı çizgi romalarıyla ünlendi. İlk kez 1955'te Cep Tiyatrosu'nda Bir Evlenme oyununda sahneye çıkan Erbulak, Dormen Tiyatrosu'nda ve Küçük Sahne'de de calıştı.Metin Serezli ile birlikte Kocamustafapaşa Çevre Tiyatrosu'nu kuran Erbulak, tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra,skec yazarlığı ve şovmenlik de yaptı. Son Baskın, Bana Gönül Bağlama, Yaman Gazeteci, Fosforlu Oyuna Gelmez, Güzel Bir Gün İçin, Yeşil Kurbağalar, Bülbül Yuvası gibi filmlerde rol aldı. Erbulak, gazetecilik ve tiyatroculuk alanında çeşitli ödüller de kazandı. 2. Merve
  Devamlı Üye

  Erzurum da doğdu.Tiyatro ve sinema oyunculuğu yaptı. Karikartücülükte yaptı.Gazetelerde karikatür çizen oyuncudur.Tiyatroculuk alanında çeşitli ödüller almıştır.
+ Yorum Gönder