+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Baykal Kent Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Baykal Kent Kimdir
  Baykal Kent  Baykal Kent Hakkında Bilgi


  tiyatro ve sinema oyuncusu
  1943 yılında İstanbul'da doğdu. Sanat hayatına tiyatro oyunculuğuyla başladı. 1963 yılından itibaren sinema filmlerinde figüran olarak görev aldı. Daha çok komedi ağırlıklı filmlerin komik tiplemesi olarak rol aldı. 25 yıl boyunca Ferhan Şensoy'un Orta Oyuncular kadrosunda sahneye çıktı.
  1987 yılından sonra faal sinema çalışmalarını azalttı. Özel kanalların açılmasıyla birlikte televizyon şovları ve komedi dizilerinde çalışmaya başladı. Birçok sinema filminde rol aldı. 6 Şubat 2012 tarihinde Bursa'da öldü.


  --------------------------------------------------------------------------------


  VEFAT-HABER

  Baykal Kent vefat etti

  Bir süredir Bursa'da yaşamını sürdüren tiyatro ve sinema oyuncusu Baykal Kent (69) tedavi gördüğü Bursa Devlet Hastanesinde sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

  Sanat hayatının 50. yılında yerleştiği Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Dörtçelik Huzurevi'nden yaklaşık 2 yıl önce ayrılan ve bir evde yaşadığı öğrenilen Kent, 24 Ocakta rahatsızlanması sonucu Bursa Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Kalp yetmezliği nedeniyle yoğun bakım servisinde tedavi gören Kent, sabah saatlerinde fenalaşması üzerine hayatını kaybetti.

  Kalp krizi geçirdiği öğrenilen oyuncunun daha önce bir gazeteye verdiği röportajda, “Huzurevine kendi isteğimle geldim. Buradan da kısmet olursa da güzel bir yere gömülüp temiz havada yatmak istiyorum. Artık buradan sonrası güzel bir selvi gölgesi. Buraya huzuru bulmaya geldim, huzurlu ölmek istiyorum. Görmediğim yer kalmadı. En son göreceğim yer burasıymış” demişti.
  Hürriyet 6 Şubat 2012
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Baykal Kent 1 Ocak 1943 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Sine dizi ve tiyatro oyuncusudur Biröok film ve dizilerde rol almıştır. Ayrıca bazı tiyatro oyunlarında oynamıştır
+ Yorum Gönder