+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Türkiye'de son 4 yıllık mısır üretimi miktarı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Türkiye'de son 4 yıllık mısır üretimi miktarı
  Türkiye'de son 4 yıllık mısır üretimi miktarı 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye

  Türkiye'de son 4 yıllık mısır üretimi miktarı


  Son yıllarda sürekli artış gösteren dünya mısır üretiminin, 4 yıl öncesine göre 113 milyon ton yükselişle rekor seviye olan 822 milyon tona ulaşacağı tahmin edilirken, tüketimde de 826 milyon tonla başka bir rekora imza atılacağı öngörülüyor.

  AA muhabirinin Uluslararası Hububat Konseyi’nin (IGC) hububat üretim ve tüketimine ilişkin hazırladığı rapordan aldığı bilgiye göre, 2009/10 sezonunda 807 milyon ton düzeyinde gerçekleştiği belirtilen dünya mısır üretiminin, Temmuz 2010/Haziran 2011 döneminde, 15 milyon ton artışla rekor seviye 822 milyon tona ulaşması bekleniyor.
  Rapora göre, dünya mısır üretimi son yıllarda sürekli artış gösteriyor. 4 yıl önce 709 milyon ton olan küresel mısır üretiminin, geçen yıl tarihinde ilk kez 800 milyon tonu geçerken, bu sezon 822 milyon tonu görmesi bekleniyor. Buna göre 4 yılda mısır üretimindeki artışın 113 milyon ton olduğu görülüyor.
  Üretimdeki artışın önemli bölümünün ise ABD’de gerçekleşeceği, bu ülkenin de üretimde yeni bir rekora erişeceği öngörülüyor.
  Geçen sezon 812 milyon ton düzeyinde gerçekleştiği tahmin edilen dünya mısır tüketiminin ise bu dönemde, 14 milyon ton yükselerek rekor seviye olan 826 milyon tona çıkması bekleniyor. Tüketimde de son yıllarda sürekli bir artış yaşanıyor. Tüketimin, 4 yıl öncesine göre 101 milyon tonluk artışla 826 milyon tona ulaşacağı belirtiliyor.

+ Yorum Gönder