+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden kıskanacaklar mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden kıskanacaklar mı
  Cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden kıskanacaklar mı?

  Cennette erkeklere huriler hizmet edecekse, cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden kıskanacaklar mı? 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Cennet saadet diyarıdır

  Cennet saadet diyarıdır. Hiçbir şey için orada bir üzülme söz konusu değildir. Erkekler için hizmetçi ve nimet olarak yaratılan hurilerin varlığı kadının cennette üzüleceği bir durum olmayacaktır. Dünya kadınları, dünyada kocalarını ne kadar mesut ederlerse cennette de o nispette karşılığını göreceklerdir. Kocasının sevgisini iki dünyada da beraber olmayı sağlayacak derecede kazanan bir kadın Cennette kocasının gözünde en üstün eş olup hurilerden çok daha değerli tutulacaktır.
  Cennette insanı üzen hiçbir sıkıntı olmadığından cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden kıskanmayacaklardır
  Cennette her mümin erkeğe yetmiş iki hanım verileceği hadis-i şeriflerde bildirilmiştir. Fakat cennette insanı üzen hiçbir sıkıntı, üzüntü olmayacağı için erkeklerin çok eşleri ve hurileri bulunmasından dünyadaki eşleri üzüntü duymayacaklardır.
  “Onlara hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmazlar.” (Bakara, 62)
  "Dünya kadınları Cennete girdikten sonra kötülüklerden, kıskançlık ve benzeri çirkin huylardan arınacaklar, içleri de dışları gibi berrak ve ter temiz olacaklar. Güzellikte hurileri geçecekler." (Müslim)

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Cennetlik kadınlar eşlerini hurilerden


  Cennet saadet diyarıdır. Hiçbir şey için orada bir üzülme söz konusu değildir. Erkekler için hizmetçi ve nimet olarak yaratılan hurilerin varlığı kadının cennette üzüleceği bir durum olmayacaktır. Dünya kadınları, dünyada kocalarını ne kadar mesut ederlerse cennette de o nispette karşılığını göreceklerdir. Kocasının sevgisini iki dünyada da beraber olmayı sağlayacak derecede kazanan bir kadın Cennette kocasının gözünde en üstün eş olup hurilerden çok daha değerli tutulacaktır

+ Yorum Gönder