+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda İnsan öldükten sonra, âşık olduğu kişiyi unutur mu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İnsan öldükten sonra, âşık olduğu kişiyi unutur mu
  İnsan öldükten sonra, âşık olduğu kişiyi unutur mu? 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  İnsan yaptığı her şeyden hesaba çekileceği için; ahirette ister istemez bütün yaşadıklarını tekrar hatırlayacaktır.


  Eğer sevgisi onu harama sevk etmemiş ve ikisi de cennete girmişse; cennette sevdiğini hatırlar ve onunla görüşebilir.
  Eğer bu sevgi ile harama girdiyse; hem ayrılık azabına, hem günahların azabına sebep olacağından sevgisi nefret ve pişmanlığa dönüşür.
  Fakat kendisi cenneti, sevdiği kişi cehennemi hak ettiyse; Allah (cc) onu üzmemek için cennet ehlinden kendisine çok daha lâyık ve cazip kişiyi vererek sevdiğini unutturabilir. Çünkü dünya hayatında bile kişinin sevgisi her zaman aynı şiddette değildir.
  Ruh unutur mu? adlı makalemizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  İnsan öldükten sonra, âşık olduğu kişiyi unutur mu  İnsan yaptığı her şeyden hesaba çekileceği için; ahirette ister istemez bütün yaşadıklarını tekrar hatırlayacaktır.
  •Eğer sevgisi onu harama sevk etmemiş ve ikisi de cennete girmişse; cennette sevdiğini hatırlar ve onunla görüşebilir.
  •Eğer bu sevgi ile harama girdiyse; hem ayrılık azabına, hem günahların azabına sebep olacağından sevgisi nefret ve pişmanlığa dönüşür.
  •Fakat kendisi cenneti, sevdiği kişi cehennemi hak ettiyse; Allah (cc) onu üzmemek için cennet ehlinden kendisine çok daha lâyık ve cazip kişiyi vererek sevdiğini unutturabilir. Çünkü dünya hayatında bile kişinin sevgisi her zaman aynı şiddette değildir.

+ Yorum Gönder