+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Deniz yılanı hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Deniz yılanı hakkında bilgiler
  Deniz yılanı hakkında bilgi ariyorum kısa bilgi bulamadım, hepsi dağınıt yazılmış.. yaa lütfen çıksın size yalvarıyorum bulamazsam öldüm lütfenn 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Deniz yılanı, hayatlarının tamamını veya çoğunu denizde geçiren elapidae ailesine dahil zehirli yılanlardır. Karasal atadan evrimleşmiş olmalarına rağmen, çoğu geniş ölçüde tamamen akuatik yaşama adapte olmuş ve hatta karada hareket edebilme yeteneğini tamamen kaybetmişlerdir. Deniz yılanları Hint Okyanusu'ndan Büyük Okyanus'a kadar ılık sahil sularında bulunurlar.

  Tamamının yüzgeç benzeri bir kuyruğu bulunur ve çoğu onlara yılan balığı benzeri bir görüntü kazandıran yandan basık bir vücuda sahiptirler. Ancak balıklardan farklı olarak deniz yılanlarının solungaçları bulunmaz ve nefes alabilmek için düzenli olarak yüzeye çıkmak zorunda kalırlar. Yine de hava soluyan omurgalılar arasındaki en noksansız sucul canlılardır.[1] Bu gruba dahil olan türlerden bazıları bütün yılanlar arasındaki en güçlü zehire sahiptirler. Bazıları uysal yaradılışlı ve sadece provoke edildiklerinde ısırırlarken iken bazıları da daha fazla agresiftir. Şu ana kadar, deniz yılanı olarak tanımlanan 62 türü kapsayan 17 cins bulunmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  Deniz yılanları, denizde yaşayan ama hava soluyan omurgalılardır.
+ Yorum Gönder


deniz yılanı hakkında bilgi,  deniz yılanı ile ilgili bilgiler