+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Spor ve Sporcular Forumunda Kobe Bryant Los Angeles Lakers Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Frmacil
  Devamlı Üye

  Kobe Bryant Los Angeles Lakers
  Kobe Bryant Los Angeles Lakers

  Kobe Bryant Los Angeles Lakers.jpg
  Resim Hakkında Bilgiler:Kobe Bean Bryant (20 Ağustos 1978, Philadelphia), Los Angeles Lakers takımında basketbol oynayan bir NBA oyuncusudur.

  Lise çağında geleceğin yıldızlarından biri olarak görülen Kobe Bryant, 1996 yılında 18 yaşında lise mezunu olarak NBA Draft'a girdi. 13. sıradan Charlotte Hornets tarafından seçilen Bryant'ı Charlotte, Vlade Divac ile takas etti ve Los Angles Lakers'a verdi.

  1997'de çaylak sezonunda smaç şampiyonu oldu. Lakers'daki dördüncü sezonunda ise ilk NBA şampiyonluğuna ulaştı. Shaquille O'Neal ve koç Phil Jackson ile beraber bu şampiyonlukta en büyük pay Kobe'nindi. O zamana kadar Kobe çoktan bir yıldız olmuş, bazıları tarafından Michael Jordan'ın tahtının varisi ilan edilmiş ve NBA'in en pahalı reklam kontratlarının altına imza atmıştı. Adidas \"En iyi ayakkabı insan ayağıdır, biz de en iyi insan ayağından bir ayakkabı ürettik\" sloganıyla Kobe isimli bir ayakkabı bile üretti.

  2000 yılındaki şampiyonluğu 2001 ve 2002 yıllarında korudu Lakers Kobe'nin katkılarıyla. Fakat yavaş yavaş takım içinde Shaquille O'Neal ile sorunlar yaşamaya başladı. İki oyuncu da Lakers'ın başarısında hayati rol oynamalarına rağmen tüm başarıyı kendilerine maletme çabasına girdiler.

  2003 yılında şampiyonluğu konferans finalinde elendikleri San Antonio Spurs'e kaptırmaları, bir sonraki yıl da Karl Malone ve Gary Payton ile takviye edilmiş bir takım kurmalarına rağmen bu sefer de finalde Detroit Pistons'a kaybetmeleri Lakers'ı karıştırdı.Aynı zamanda bu sezon finaller de dahil 2004-2005 sezonunun başına kadar kendisine açılan bir tecavüz davasıyla ilgilenmek durumunda kaldı. Shaquille O'Neal ve Phil Jackson takımdan ayrıldılar. Takım 2004-2005 sezonuna Kobe'nin liderliği ile yine zirveye oynamak iddiasıyla girdiyse de çok kötü bir sezon geçirerek playoff bile oynayamadı. Kobe'nin kariyerinde çok önemli bir düşüş oldu bu. [2006]] LA-Lakers - Toronto Raptors maçında 81 sayı atarak, tarihte bir maçta en fazla sayı atan 2. oyuncu unvanını kazanmıştır . Bir maçta en fazla sayı atma rekoru ise Wilt Chamberlaine aittir 100 sayı. Aynı sezonda kariyerinde 16000 sayıya ulaşan en genç oyuncu unvanını aldı. Bunu başardığında 27 yaşındaydı.

  Kobe durdurulamaz oyunu ve inanılmaz fadeaway'lerinin de yardımıyla bugün dünyanın en büyük skorerlerinden biri olarak gösterilmektedir. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Kobe Bryant 23 Ağustos 1978 tarihinde Amerika da dünyaya gelmiştir. Ünlü bir basketbolcudur. Birçok ödül kazanmıştır.
+ Yorum Gönder


kobi bryant,  kobe bryant,  kobe braynt