+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Tarıma destek sürüyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sazan
  Yeni Üye

  Tarıma destek sürüyor
  TARIMA DESTEK SÜRÜYOR

  Tarıma destek

  tarıma destek.jpg

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca kırsal alanda yapılan tarımsal yatırımların desteklenmesini öngören Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenme Programı (KKYDP) kapsamında, Erzincan'a verilen destekler devam ediyor.


  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca kırsal alanda yapılan tarımsal yatırımların desteklenmesini öngören Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenme Programı (KKYDP) kapsamında, Erzincan'a verilen destekler devam ediyor. Tarımsal ürünlerin depolanması, işlenmesi ve ambalajlanması için daha önce Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan 18 projeye onay alan Erzincan Tarım İl Müdürlüğü, aynı program kapsamında bulunan makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi konusunda da 5 ayrı projeye onay aldı. Erzincan Tarım İl Müdürü Abdülbaki Şahin, 2010 yılına kadar sürecek program dahilinde, Erzincan'a daha fazla pay almanın çalışmalarını yaptıklarını belirterek, "Erzincan ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı. Bu durumda şehirde ve ilçelerde yatırım yapılması gereken en önemli sektör tarım sektörüdür. Bakanlığımız uyguladığı programla bu yatırımları teşvik ediyor. Daha önce 18 projeye onay alarak Erzincan'a 18 ayrı tesis kazandırmıştık. Bunların bir kısmı tamamlandı, bazıları inşaat aşamasındadır. Şimdi de aynı program kapsamında makine ve ekipman alımları için 5 ayrı projeye hibe desteği aldık. Bizim halkımızdan istediğimiz bize daha çok proje getirmeleridir." diye konuştu.
 2. Ezlem
  Üye

  Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından tarımı destekleme konusundaki çalışmalar sürmektedir.Her dönem değişik destekler sunmaktadırlar.Bazen mazot desteği bazen de bedava fide destekleri köylüyü ve çiftçiyi sevindirmektedir.
+ Yorum Gönder