+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda CNC - CNC Nedir - CNC Hakkında Geniş Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  CNC - CNC Nedir - CNC Hakkında Geniş Bilgi
  CNC Hakkında Bilgi

  CNC Hakkında Bilgi.gif

  Bilgisayarlı Nümerik Kontrol de (Computer Numerical Control ) temel düşünce takım tezgahlarının sayı, harf vb. sembollerden meydana gelen ve belirli bir mantığa göre kodlanmış komutlar yardımıyla işletilmesi ve tezgah kontrol ünitesinin (MCU) parça programını edebilen sistemdir.

  Bilgisayarlı Nümerik Kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesi sonucu proğramların muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, programda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, programa kalınan yerden tekrar devam edebilmeve programı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle programın kontrol ünitesine birkez yüklenmesi yeterlidir. Programların tezgaha transferleri delikli kağıt şeritler (Punched Tapes) , Manyetik Bantlar (Magnetic Tapes) vb. veri taşıyıcılar aracılığıyla gerçekleştirilir.

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilgisayar nümerik kontrol anlamına gelmektedir ,CNC . bu şeyde temel düşünce takım tezgahlarının rakam veya sayı gibi semboller ile meydana gelen kodların parça tezgahını kontrol edebilen sistemdir.
+ Yorum Gönder