+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda İnternetten Alışverişte Yeni Sistem Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İnternetten Alışverişte Yeni Sistem
  İnternetten Alışverişte Yeni Sistem


  İnternetten alışverişe 'Hollanda' sistemi geliyor. Yeni düzenlemeyle birlikte özel yazılımla vergi kayıp ve kaçakları anında tespit edilecek. İnternetten yapılan alışverişte nakit ödemenin şartları değiştirilecek.


  Hükümet e-ticarete çeki düzen verecek. bu kapsamda hükümet, kayıtdışı ekonomi ile mücadelede üç alanda yeni yol haritası belirledi.Özellikle son dönemde kulanımı artan elektronik ticaretle ilgili önemli değişiklikler yapılacak.

  Ankara'da basın toplantısı düzenleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hollanda'yla bir protokol imzalandığını, yeni sistemin yıl sonuna kadar devreye sokulması için çalışacaklarını söyledi. Şimşek, yeni sistemle vergi kayıp-kaçağının önleneceğini belirtti.

  Yeni sistemde vergileme yöntemi değişmiyor ama internet üzerinden yapılan alışverişte kayıp-kaçağı anında yakalayan yazılım sistemi getiriliyor.

  Hollanda, e-ticaretin dünyada en yaygın olduğu ülke olması nedeniyle sistem bu ülkeden alınacak.

  E-ALIŞVERİŞTE ÖDEME KREDİ KARTIYLA


  İnternetten yapılan alışverişte ödeme kredi kartı ve posta çekiyle yapılacak. Nakit ödemenin (havale yoluyla) şartları değiştirilecek.

  9 YILDA 100 KAT BÜYÜDÜ

  E-ticaret Türkiye'de son 9 yılda 100 katın üzerinde büyüdü. 2003'te 262 milyon lira olan hacim 22.8 milyar liraya kadar yükseldi.

  OTOMOTİVE SIKI TAKİP

  Otomotivde üretimden satışa kadar takip yapılacak bir sistem kurulacak. İnşaat sektöründe de veri tabanı üzerinden bütün gelişmeler takip edilecek ve denetim sıklaştırılacak.

  EKONOMİNİN YÜZDE 27.7'Sİ KAYITDIŞI


  Kayıtdışı ekonominin büyüklüğünde de son yıllarda düşüş gözlendi. Kayıtdışı ekonominin büyüklüğü yüzde 27.7'ye geriledi.

  (Haber365)
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  İnternetten alış veriş yapmak bence doğru bir şey değildir onun için ben alış verişlerimi kendim yaparım rahat fakat ben internet mallarına güvenemiyorum.
+ Yorum Gönder