+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Tatil İçin Dijital Fotoğraf Makinesi Seçimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tatil İçin Dijital Fotoğraf Makinesi Seçimi
  Tatil İçin Dijital Fotoğraf Makinesi Seçimi

  Fotoğraflarınızda en yüksek kaliteyi görmek istiyorsanız dijital zum kullanmamalısınız. Dijital zum çok uzak noktaları yakınlaştırma imkanı sunmakla birlikte görüntünün piksellenerek bulanıklaşmasına neden olur. Bu sebeple dijital zum’ un ne kadar olduğuna değil makinenin normal zumunun ne kadar olduğuna dikkat edin. Normal zumun yakınlaştırdığı kadar alan emin olun size tüm tatiliniz boyunca yetecektir.
  Arka arkaya fotoğraf çekimi hızlı olan dijital fotoğraf makinelerinden birini seçin. Tatilde ya da herhangi bir zamanda fotoğraf makinenizle çekim yaptıktan hemen sonra yeni bir fotoğraf çekmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle iki fotoğraf çekimi arasındaki sürenin az olduğu bir kamera bulmalısınız. Bu sayede çok çekmek istediğiniz fotoğrafları kaçırmazsınız.
  Otomatik netleme özelliği hızlı kameralar size tatiliniz boyunca çektiğiniz fotoğraflarda avantaj sağlayacaktır. Tüm aileniz bir aradayken uzun bir süre makinenin görüntüyü netlemesini beklemek herkes için sıkıcı bir an olabilir. Yeni kameralarda otomatik netlemeyi daha efektif kullanabilmeniz için 1′den fazla netleme noktası bulma özelliği bulunmaktadır.
  Tatil demek çoğu zaman deniz ve güneş demektir. Deniz ve güneş ne yazık ki dijital fotoğraf makinelerinin ve diğer tüm elektronik aletlerin çok iyi dostu sayılmaz. Uzun süre güneşe maruz kalan kameralarda piksel kaybı sık rastlanan bir durumdur. Tuzlu suyun elektronik bir alete verebileceği zarardan bahsetmeye bile gerek yok. Bu yüzden kameranız için iyi bir kılıf almanızı tavsiye ederim. Kamera kılıfının kullanımı kolay olmalı ve kamerayı kılıfın içinde hızlı çıkarabilmelisiniz. Ayrıca küçük dijital fotoğraf makineleri kolay taşınabildiğinden tatilde size ağırlık yapmayacaktır.
 2. Acil

  Tatil İçin Dijital Fotoğraf Makinesi Seçimi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder