+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Uzay Bilimleri Forumunda 2012 Yılında Dünyayı Neler Bekliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  2012 Yılında Dünyayı Neler Bekliyor
  2012 Yılında Dünyayı Neler Bekliyor


  2012 Yılında Dünyada.jpg


  NASA’nın yeni ortaya çıkan raporu, ilk kez farklı bir felaketi öngörüyor ve olası bir tarih de veriliyor: 12 Eylül 2012.

  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nce (NASA) hazırlanan raporda, şimdiye kadar pek de düşünülmeyen, farklı bir felaketten söz ediliyor. Raporda ne küresel ısınma, ne depremler, ne süper-volkan, ne göktaşı çarpması var.

  Raporda, Güneş’te meydana gelmesi beklenen büyük bir fırtınadan söz ediliyor. Bunun, Dünya’da yaratacağı etkiler ise “kötü bir kehanet” ya da bir korku filmi senaryosundan farksız…

  Güneş yüzeyinde meydana gelen büyük fırtınalarla ortaya çıkan plazma toplarının Dünya’daki enerji şebekelerini çökerterek insanlığı mutlak bir çöküşe sürükleyebileceği uyarısı yapılıyor.

  NASA’nın Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi’yle ortaklaşa hazırladığı raporda, Güneş’te meydana gelen enerji patlamalarının bugüne kadar Dünya’daki enerji ve iletişim hatlarında görece kısa süreli ve küçük çaplı hasarlara yolaçtığı, ancak büyük çaplı bir patlamanın Dünya’nın manyetik alanına muazzam bir hasar verebileceği kaydedidildi.

  Bahsi geçen patlamalardan bugüne kadar kayıtlara geçen tek örneğin 1859′da yaşanan “Carrington Olayı” olduğu belirten uzmanlar, benzer bir patlamanın Kuzey Amerika, İskandinavya, Avrupa ve Çin üzerinde on yıllarca onarılamayacak tahribata yolaçabileceğini söylüyor.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  dünyanın ısı ve ışık kaynağı olan güneş bir çok tehlikeyi de bize yaşatıyor. bu tehlikelerden biride güneşte yaşanan patlamalar dır. bu patlamalar ve güneş fırtınaları sonucu yayılan enerji dünyanın manyetik düzlemini değiştirebilir ve çözümü olmay tahribatlara sebep olabilir.
+ Yorum Gönder