+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Boyun Kırışıklıkları İçin Egzersizler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Boyun Kırışıklıkları İçin Egzersizler
  Boyun Kırışıklıkları İçin Egzersizler

  Arkadaşlar hemen bana boyun kırışıklıkları için bir kaç egzersiz söyler misiniz?

  Aşağıda okuyacağınız iki egzersiz boyun kırışıklıkları için oldukça iyi sonuç vermektedir. Bu egzersizleri duştan sonra vücudunuz gevşemiş haldeyken uygulamanız tavsiye edilmektedir.

  Egzersiz 1: Bağdaş kurarak yere oturun. Sırtınızı dik konuma getirip başınızı olabildiğince geriye götürün. Alt çene bölgenizin gerildiğini hissedebilirsiniz. 5 saniye kadar bu pozisyonda kaldıktan sonra başınızı dik konuma getirin ve 2-3 saniyede bu pozisyonda kalın. Başlangıç olarak bu hareketi 10 kere tekrarlayabilirsiniz.

  Egzersiz 2: Omurganız dik konumda yere bağdaş kurarak oturun. Başınızı iki elinizin arasına alarak mümkün olacak kadar sağa doğru çevirin. Başınızı çevirirken omuzlarınızı hareket ettirmeyin. 5 saniye bu pozisyonda kaldıktan sonra yine ellerinizle başınızı ilk konumuna getirin ve bir kaç saniye bekledikten sonra sola çevirin. Bu hareketi yaparken boynunuzda gerilme hissedebilirsiniz. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Boyun kırışıklıklarını önlemek için yatış tarzınızı değiştirebilir,yüksek olmayan yastıklarda yatabilirsiniz.Otururken boynunuzu dik tutmanızda kırışıklıkları önler.Ya da ağzınızı o harfi yaparak boynunuzu yukarı kaldırarak,alt çenenizin iki tarafını çekerek de kırışıklıkları önleyebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


boyun kırışıklığı için egzersiz