+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Doktorlara Göre Çocuk Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Doktorlara Göre Çocuk Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı
  Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

  Arkadaşlar sizce ayakkabı seçimleri nasıl olmalı bana kısaca açıklar mısınız?

  İlk yürümeye başladıklarında çocuklarımızın ayakkabıya ihtiyaçları yoktur. Ayakkabı olmadan yürümeleri ayak kaslarının gelişmesi ve güçlenmesi ile ayak parmaklarının kavrama özelliğini kazanmasını sağlamak için yardımcı olur.

  Çocuklar çok çabuk gelişir ve büyürler. Tabiî ki ayakları da onlarla birlikte gelişir ve büyür. Bu hızlı gelişme birçok anne ve babayı şaşırtır hatta korkutabilir. Bu kadar hızlı gelişen bedene yetişmek anne ve baba için zor olabilir.

  Çocuklarımıza ayak kabı seçerken şu noktalara dikkat etmekte fayda vardır:

  Ayakkabıyı dikkatlice inceleyiniz. İçinin sağlam olmasına, ayak tabanındaki çukur u doldurabilmesine ve ayaklarımızın büküldüğü yerden rahatça bükülmesine dikkat ediniz.

  Çocuğunuzun ayak numarası otururken değil de ayakta iken alınmalıdır. Her iki ayağında ölçülmesi ve eğer bir farklılık var ise, büyük olan ayağın numarası ile ayakkabı seçilmelidir.

  Yaklaşık yarım inç kadar bir mesafenin, ayak parmakları ile ayakkabının arasında olmasına dikkat ediniz. Çocuğunuz rahatlıklar ayak parmaklarını oynata bilmeli.

  Ayakkabının içindeki dikişlere, parçalara dikkat edilmelidir.sağlıkkütüphanesi
 2. GÜLDEREN
  Üye

  ciçin ayakkabı çocuğun ayaklarını sıkmamalı ve o çocuk topuksuz ayakkabı giymemekli böyle yaparsa çocuk çok şeyden kendisini engellemiş olur ve kendini korur
+ Yorum Gönder