+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ayak Temizliği Ne Kadar Önemli Neler Yapılmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayak Temizliği Ne Kadar Önemli Neler Yapılmalı
  Ayak Temizliği için öneriler?

  Arkadaşlar hemen bana ayak temizliği için bazı öneriler yazabilir misiniz?

  Türk Milleti olarak ayak sağlığımıza fazla önem göstermeyiz, ama günde sadece birkaç dakikamızı alacak olan temel işlemleri yaparsak, daha sağlıklı ve mutlu bir ayak sağlığımız olabilir.

  Ayaklar her gün çorap ve ayakkabı içerisinde terlediğinden düzenli olarak yıkanmalıdırlar. Yıkanma işlemi yapılmaz ise çevreyi rahatsız edecek kokular, daha sonra da ayak sağlığını bozabilecek nasır gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Ayaklar düzenli olarak yıkanmalı, her yıkamadan sonra parmak araları havlu hatta saç kurutma aracı ile iyice kurutularak mantar enfeksiyonları için ortam oluşması önlenmelidir. Ayak havluları ellerin kurulanmasında kullanılmamalıdır. sağlıkkütüphanesi

  Ayak sağlığı ve temizliği için kullanılan çorap ve ayakkabı da önemlidir. Özellikle çorapların pamuklu olması ayak sağlığı için tercih nedenidir. Çoraplarımızın temiz olması ve günlük olarak değiştirilmesi gerekmektedir.
 2. Fatma
  Administrator

  Vücüt temizliği çok önemlidir. Özelikle bakterilerin hemen yayıldığı ayak bakımı ve temizliği çok önemlidir. Çok basit yöntemlerle hem ayak kokusunu önleriz hemde ayak temizliğini yaparız. İlk yapmamız gereken hergün çoraplarımızı değiştirmek ve kullandığımız ayakkabıyı havalandırıp temizlemektir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların sağlıklarını korumak için vücut temizliklerine önem vermesi gerekir. bu vücut temizliğinin ne fazla yapılması gereken yer ayaklar ve ellerdir. insanlar ayaklarını temiz tutmak için her gün aynı ayakkabıyı giymemeye ve sürekli olarak çorap değiştirmeye özen göstermelidir. bu yapılırsa insanların ayaklarında oluşan mantarlar engellenir.
+ Yorum Gönder