+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Diyabet Tedavi Edilmezse Ne Tür Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diyabet Tedavi Edilmezse Ne Tür Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir
  Diyabet Tedavi Edilmezse Ne Tür Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir Kısaca

  Arkadaşlar diyabet tedavi edilmezse ne tür sağlık sorunlarına yol açılabilir kısaca açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diyabet Tedavi Edilmezse Ne Tür Sağlık Sorunlarına Yol Açabilir Hakkında Bilgi

  Diyabet hastalığı gerekli ve düzenli şekilde tedavi edilmezse erken ve geç dönemde bir çok sağlık problemine yol açabilir. Özellikle erken dönemde yol açtığı durumlar kanda şeker yükselmesi ve şekerin kullanılmamasına bağlı yağ ve diğer dokuların enerjiye çevrilmesine bağlı komalar oluşabilir. Bunlar ölüme kadar gidebilen komalardır. İkinci olarak erken görülen bozukluk ise laktik asitoz komasıdır.

  diyabet.gif

  Ayrıca kan şekerinin yüksek olmasına bağlı, kan yoğunluğunun artmasına bağlı komalar görülebilir. Geç dönemdeki komplikasyonlar ise özellikle diyabetik hastalarda küçük ve büyük damarların tutulmasına bağlı olarak gelişir. Küçük damarların tutulmasına bağlı olarak gözde damar tıkanması ve körlüğe kadar gidebilen durumlar oluşabilir, gözde katarakt oluşabilir, böbrek yetersizliği olabilir, duyu ve his eksikliği oluşabilir. Daha büyük damarların tutulmasına bağlı olarak ise kalp krizi, ayak ülserleri, kangrenler görülebilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Diyabet hastalarının hastalık nedenlerinin vücutlarının şekerin sindirilmesini sağlayan hormonun yani insülinin salgılanmaması neticesinde oluşur. eğer diyabet hastaları gereken tedavileri görmezse ayaklarında yaralar oluşur ve o yaralar sonucu kişi ayaklarını kaybedebilir.
+ Yorum Gönder