+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Doğru Işitme Cihazı Nasıl Seçilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Doğru Işitme Cihazı Nasıl Seçilir
  Doğru işitme cihazı nasıl seçilir kısaca

  Arkadaşlar sizce doğru işitme cihazı nasıl seçilir kısaca açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Doğru Işitme Cihazı Nasıl Seçilir Hakkında Bilgi

  Öncelikle işitme cihazı seçerken işitme kaybınızın türüne ve sebebine göre uygun bir cihaz seçmelisiniz. İşitme cihazlarının görüntüsü özellikle çocuk ve yetişkinlerde en az işlevi kadar önemli bir husustur. Kulağa takıldığı zaman dışarıdan fark edilmesi neredeyse imkansız olan işitme cihazlarını seçmeye özen gösterirseniz, çocuklarınız veya siz işitme cihazı takarken bundan hiçbir sıkıntı duymazsanız.

  İşitme cihazı satın alırken genellikle kulağın içine yerleştirilen küçük cihazlar tercih edilir. Ancak bu cihazların boyutu küçüldükçe batarya ömrü kısaldığı ve maliyeti de arttığı için, uzmanlar bu cihazların kullanımını önermiyor.

  Kulak dışına ya da içine takılan iki farklı özellikte bulunan işitme cihazları işlevleri bakımından birçok türde piyasada bulunmaktadır. Dışarıdan aldığı sesi kulağın içine ileten bu cihazların hangisinin size daha uygun olacağını anlamak için uzman bir hekime danışmalı, sorununuzun kaynağını söylemeli ve sebebe göre işitme cihazı alınmalıdır.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanları çoğu belli bir yaştan sonra veya çevresel faktörlerden dolayı işitme ile ilgili problemler yaşarlar . bu problemler eğer geçici işitme engellerine sebep olmakta ise o zaman bu kişiler daha iyi duya bilmek için işitme cihazları kullanmaktadırlar.
+ Yorum Gönder