+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Larenjit Belirtileri Neler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Larenjit Belirtileri Neler
  Larenjit belirtileri neler kısaca

  Arkadaşlar sizlerden ricam bana larenjit belirtileri ile ilgili bilgi verir misiniz?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Larenjit Belirtileri Neler Hakkında Bilgi

  Larenjit genellikle ağrıyan bir boğazın ardından geliyor. Bir sabah kalktığınızda sesinizle ilgili sorun olduğunu fark ediyorsunuz. Konuşmak için çaba harcamanız gerekiyor, sesiniz normalden farklı çıkıyor. Öksürüyorsunuz veya boğazınızı temizlemek istiyorsunuz.

  Ciddi bir sorun olmadıkça larenjit belirtileri kısa sürelidir. Ama belirtileriniz aşırı ağrı, şiş bir bademcik, kanlı öksürük veya boynunuzda bir şişlikle birlikte geliyorsa bir kulak - burun - boğaz uzmanına görünmelisiniz. Çocuklarda aşırı ağrı ve nefes problemleri varsa bu epiglot iltihabı belirtisi olabilir. Epiglot iltihabı çok ciddi bir problem ve hemen tedavi edilmesi gerekiyor. Tabii ki yetişkinlerde de görülüyor ama çocuklarda çok daha yaygın.

  Kronik larenjit belirtileri

  Larenjit çoğunlukla kısa sürede geçer ama gırtlakta hasar oluşmuşsa kronikleşebilir. Örneğin doktorunuz size reflü larenjit teşhisi koymuşsa gırtlağınızda hasar olabilir ya da ses tellerinizde bezeler oluşabilir. Larenjit ileri düzeye geldiğinde kanser riski de taşır. Ama korkmayın, bu çok nadir bir durum.

  Peki, kronik olup olmadığını nasıl anlayacağız? Eğer larenjit belirtileriniz 2 haftadan uzun süredir devam ediyorsa şüphelenme vaktiniz gelmiş demektir. Kronik bir larenjit olup olmadığını anlamak için doktorunuza danışın.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların akciğerlerine bağlı olarak yakalandıkları bazı hastalıklar vardır. bunlar ; faranjit , laranjit ve son olarak bronşit. bu hastalıklar eğer bronşitler soğuk aldıysalar o zaman bronşit hastalığına yakalanırlar, eğer faranjlar soğuk aldıysa faranjit yok eğer laranjlar soğuk aldısa laranjit hastalığına neden olmaktadır.
+ Yorum Gönder