+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Meyve ve Cilt Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Meyve ve Cilt
  Meyve ile cild bakımı

  Arkadaşlar sizce meyve ile cilt bakımı nasıl olur kısaca açıklar mısınız?

  Armut Maskesi:
  Bir adet olgun armudu soyup cam bir kasenin içinde çatalla iyice ezin. kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın. Armut maskesi cildi beslemek ve serinletmek, için ideal bir maskedir.

  Ahududu Maskesi: Ahududu bol miktarda A vitamini içerdiği için cilde pürüzsüz ve kadife gibi bir görünüm kazandırır. Bir avuç dolusu ahududuyu cam bir kasenin içinde püre haleni gelene kadar ezin. Cildinizi temizledikten sonra ezilmiş ahududuyu cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

  Avokado Maskesi (Cilt Kırışıklıkları İçin): Bir tane avokadonun kabuklarını soyup çatalla ezin. İçine yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tane çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Karıştırma sırasında içine üç yemek kaşığı zeytinyağını da yavaş yavaş ekleyin.

  Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize bol miktarda sürüp yarım saat bekleyin daha sonra bu bölgeleri ılık su ile yıkayın.Kırışıklıklar ve özellikle kuru ciltler için etkili bir maskedir. Ayrıca avokadoyu lapa halinde de tek başına cildinize kompres yaparak uygulayabilirsiniz. Hem cilt bakımınızı yapmış hem de kırışıklıklarınızın kaybolmasına yardımcı olmuş olursunuz.

  Çilek Maskesi: Bir avuç dolusu çileği cam bir kasenin içinde püre haline gelene kadar çatal yardımı ile ezin ve yüzünüze sürün. (Eğer kuru bir cilde sahip iseniz pürenin içine birkaç damla badem yağı veya bir kaşık süt kreması katın.) 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. (Cilt Bakımınız için son derece faydalı ve etkilidir. Ancak alerjisi olan ciltler için önerilmez.)
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Avakado İle Kuru Ciltliler İçin Maske Tarifi


  Sevgili hanımlar cildinizin Güzelliği için yine güzel bir avakado maskesi sunuyoruz

  Kuru cilt için avakado maskesi

  Olgun bir avokado meyvesi kabuksuz olarak çatalla ezilir ve yarım tatlı kaşığı bal Avakado İle bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile iyice karıştırılır Bu karışım daha sonra bir yumurta sarısı ile karıştırılır ve içine 3 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı eklenir Cilde 20-30 dakika uygulanması yeterli olur

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kadınlar çağlar boyu güzelliklerine önem vermişlerdir. bunun için eskiden bu gün kullanılan yöntemler olmadığı için doğal yöntemlere başvururlardı ve bu bence en sağlıklı yöntemdir. örneğin meyvelerle yüzlerini gençleştirirlerdi. benim de bildiğim kavun insanların yüzünü güzelleştiriyor.
+ Yorum Gönder