+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda Hücre nedir özet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Hücre nedir özet
  Hücre nedir özet


  Hücre nedir
  Hücre hakkında bilgi
  Hücre konu özeti
  Hücre nedir özet

  Hücreyi kısaca tanımlayacak olursak; canlının tüm yaşam özelliklerini taşıyan ve uygun koşullarda yaşamını tek başına sürdürme yeteneğine sahip temel yapısı itibariyle en küçük yaşam birimidir. En kaba tabiriyle hücreler dokuyu dokular organlarımızı oluşturur. Vücudumuzun her noktasında “küçük” ve karmaşık bir hayat hüküm sürer. İnsanın herhangi bir organının derinliklerini mikroskop altında incelediğimizde, orada o organı oluşturmak üzere biraraya gelmiş ve her an faaliyet içinde olan milyonlarca minik canlının yaşadığını görürüz. Yalnızca insan değil, bütün canlılar hücre denilen bu mikroskobik canlıların biraraya gelmesinden oluşurlar. 2. Ezlem
  Üye

  Vücudumuzun en küçük yapısı olmakla beraber en karmaşık yapısıdır aynı zamanda.Hücreler sürekli faaliyet halindedir.Fabrika tarzı sürekli üretim yaparlar.Hücreler birleşerek dokuyu onlar da birleşerek organları meydana getirir.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Hücreyi şöyle tanımlayabiliriz;canlının enküçük yapıtaşına hücre denir.hücreyi bir çiftliğe benzetirsek ,çiftlikteki çitlerhücre zarı olur geri kalanlarda işlevlerine göre diğer organellere benzetilebilir.
+ Yorum Gönder