+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda İnsan Vücudu Hakkında Kısa Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İnsan Vücudu Hakkında Kısa Bilgi
  İnsan Vücudu Hakkında özet Bilgi


  İnsan vücudu, fiziksel ve kimyasal yapılardan oluşan bir sistemler bütünüdür. Vücut, insan sağlığının maddesel parçasıdır; insan varlığının korunması ve soyun sürekliliği için birbiriyle uyumlu bir biçimde çalışan öğelerden oluşmuştur.

  İnsan vücudunun ana birimi hücredir. Hücreler ve hücreler arası maddeler birleşerek dokuları oluşturur. Dokular, biçimsel ve işlevsel birimler olan organları oluştururlar. Fizyolojik olarak aynı işlevi gören yapısal organ birlikleri de vücudun sistemlerini meydana getirir. İnsan vücudundaki temel sistemler; hareket, sinir, solunum, dolaşım ve sindirim sistemleri olarak sıralanabilir. Bu sistemler duygu, hareket ve beslenme gereksinimlerini yerine getirirler. İnsan vücudunun olağan büyüme ve gelişmesi sistemlerin ve sistemleri oluşturan her organın görevini yerine getirmesine bağlıdır. 2. Ezlem
  Üye

  İnsanlar vücutlarına iyi bakmalıdırlar.Sağlığımızı korumak için vücudumuz için gerekli besinleri dengeli ve yeterli bir şekilde almak lazımdır.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  İnsan vücudu dğer kalan canlı vücutlarıdan daha iyi gelişmiş ve daha düzgün bir düzene sahiptir.örneğin canlılar arasında en iyi gelişmiş beyine insan sahiptir.
+ Yorum Gönder