+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda Beden Dili Nedir Ve Nasıl Okunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Beden Dili Nedir Ve Nasıl Okunur
  Beden dili nedir ve Nasıl okunur?

  Beden dilini anlamak ve yorumlamak üzerine araştırmalar yapıldığını söylemiştim. Bu konuda uzmanlaşmış kişiler hatta kurumlar bulunmaktadır. Yazının başında da belirttiğim gibi beden dili kişinin iç dünyasını tamamen ortaya çıkartmaya yeterli olabilir. Bunu için verilen işaretlerin doğru okumak ve anlamlandırmak gerekir. Basit, yüzeysel hareketler herkes tarafından okunabilirken, daha detaylı analizler ve konuyu anlamak için “Sözel olmayan iletişim ve Beden Dili” gibi yardımcı bir kitaba ihtiyacınız olabilir.

  Sözel olmayan iletşim ve Beden Dili

  En sık sorulardan bir tanesi aldatıldığımı ya da bana yalan söylendiğini nasıl anlayabilirim. Aslında bunun cevabı çok derin olmakla birlikte 1-2 tane temel ip ucu verebilirim. Tabi ki bu işaretleri gördüğünüz herkes size yalan söylüyor anlamını çıkartmamalısınız. Burada vereceklerim yalan söyleyen ya da aldatan kişilerin çok sık yaptıkları hareketlerdir. Doğru sonuca varabilmek için daha fazlasına ihtiyacınız var. Yalan söyleyen birini nasıl anlarım.

  Bir suç karşısında size yalan söyleyen birisi, kesinlikle göz temasından kaçınır. Konuştukları ne kadar ikna edici olsa da gözlerini kaçırır. Özellikle sola doğru bakmak karşısındakini aldatmaya yönelik bir harekettir. Türkçemizde bunu özetleyen çok güzel bir deyim vardır. “Gözümün içine baka baka yalan söylüyor” denir. Bu artık profesyonelleşmiş insanlar için kullanılır.

  Dudaklarını ısırmak, aslında bu söylediği yalanı kabullenmektir. Aynı şekilde siz bir şey anlatıyorken karşınızdaki kişi dudağını ısırıyorsa size inanmadığı anlamı çıkartılabilir. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  İnsanlar konuşarak anlaşmayı bilmedikleri zamanlarda beden dillerini kullanarak anlaşabiliyorlardı ve beden dili de insanların el ve kollarını kullanarak, jest ve mimiklerle birbirlerini anlamaya çalıştıkları bir anlaşma şekliydi.
+ Yorum Gönder