+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 ve Getirdiği Yenilikler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Windows 7 ve Getirdiği Yenilikler

  Windows 7 ve Getirdiği Yenilikler Nelerdir?


  Sizler için;Microsoft sorulari cevapladi… En yetkili agizdan Vista’nin ardindan gelecek bir sonraki isletim sistemi Windows 7nin detaylari söyle;

  Vista’nin yayginlasma süreci devam ededursun Microsoft diger tarafta bir sonraki isletim sistemi Windows 7 için haril haril çalisiyor.

  Bir yazilimci ordusunun görev aldigi gelistirme sürecinde mühendislerin basindaki isim Steven Sinofsky, Windows 7nin çikis tarihinden, sistemde yapilan köklü degisikliklere kadar pek çok konuda açiklamalarda bulundu. Uzun açiklamalarin en can alici noktalari ise sunlar;

  Windows 7 ne zaman çikacak?

  Yakin geçmiste Bill Gates tarafindan önümüzdeki seneden itibaren çikabilecegi ima edilen Windows 7 için gelistirme sürecinin sürdügünü ifade eden Sinofsky, “Basarmak istedigimiz seylere bagli olarak kesin zamani en saglikli sekilde daha sonra yine bizden duyacaksiniz. Ancak sunu söyleyebilirim ki Windows 7nin piyasaya sürülmesi Vista’nin genel olarak kullanilmaya baslamasindan yaklasik 3 yil kadar sonra olacak.” diyerek 2010 yilinin Ocak ayi sonunu isaret etti.

  Neler degisecek?

  En önemli degisikliklerin ise isletim sisteminin çekirdeginde olacagini söyleyen Sinofsky ayni zamanda Windows Server 2008 için de benzer çalismalarin yürütüldügünü sözlerine ekledi ve sunlari söyledi:

  “Vista üzerinde çalisan sürücüler ve programlar Windows 7 üzerinde de gerçekten iyi bir sekilde çalisacak. Aslina bakarsaniz sistem olarak ayni yapida olacak. Ancak bunlara ek olarak özellikle sürücüler konusunda bazi uyum özellikleri eklenecek.

  Vista’da bunlar ilerletilmisti. Windows Server 2008 çekirdek yapisi ile daha da kuvvetlendirerek bu ilerlemeyi basarili bir sekilde daha da ileriye götürecegiz. Kisacasi Windows Server 2008deki yapi Vista’nin gelistirilmis ve evrim geçirmis bir sürümü olacak. Windows 7 ise daha da ileri seviyede bir evrim geçirecek.

  Öte yandan Windows 7 üzerinde pek çok özellik yer alacak. Simdilik sadece sürücü ve yazilimlar için uyumluluk ile çekirdekten bahsettim. Ancak emin olun çok daha fazlasi yer alacak.”

  Neden gizli yürütülüyor?

  Gelistirme sürecinde çok fazla açiklama yapilmamasinin nedenlerine de deginen Sinofsky, Longhorn (Vista’nin gelistirilme sürecindeki kod adi) döneminde çikan haberlerin ve konusulanlarin planlari etkiledigini ve bu yüzden dönem dönem bazi degisikliklere gitmek zorunda kaldiklarini hatirlatarak Microsoft’un bu sefer daha sessiz kalmayi tercih ettigini ifade etti.

  Buna ragmen Steve Ballmer ve Bill Gates’in de katilacagi All Things Digital konferansinda Windows 7 hakkinda bazi ipuçlari verilmesi beklentiler dahilinde.

 2. Acil

  Windows 7 ve Getirdiği Yenilikler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder