+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows Media Center Extender kurma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Windows Media Center Extender kurma

  Windows Media Center Extender Nasıl Kurulur?


  Bunu belirtmeliyiz ki ;Windows Media Center Extender ve doğru kurulumla, Windows 7 bilgisayarınızda depolanan medyanın akışını evinizdeki başka bir odaya gönderebilirsiniz. Bunu yapmak için; bilgisayarınız ve Extender'ınız ev ağınıza bağlı olmalıdır. Ev ağları hakkında genel bilgi için, bkz. Ev ağı kurma.

  Extender'lar hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows Media Center Extender kullanma ve Windows Media Center Extender'lar: sık sorulan sorular.
  Bir Windows 7 bilgisayarındaki müziğe, fotoğraflara ve daha fazlasına erişmek için bir ev ağına bağlı, farklı odalardaki Extender'lar.

  Bir Windows 7 bilgisayarındaki içeriğin akışını en fazla beş Extender alabilir. Ancak, Extender'ınızın performansı ev ağınızın özelliklerine ve bilgisayarınızın donanım ve yapılandırmasına bağlıdır. Örneğin, düzenli olarak birden fazla Extender'a yüksek tanımlı içerik akışı yapmayı planlıyorsanız, işlemci hızını ve belleği artırmanın yanı sıra kablolu, gigabit ağ uygulamayı düşünmelisiniz. Genel bir kılavuz olarak, Extender başına bir CPU çekirdeğiniz ve bir gigabayt belleğiniz olmalıdır. Örneğin, iki Extender'a içerik akışı yapmayı planlıyorsanız bilgisayarınızın çift çekirdekli işlemcisi ve iki gigabayt (2 GB) belleği olmalıdır.

  Bu konuda ev ağınıza bir Extender'ın nasıl bağlanacağı (kablosuz olarak veya Ethernet bağlantısı yoluyla kablolu olarak) ve ardından Extender'ın Media Center'da nasıl ayarlanacağı ve yapılandırılacağı açıklanmaktadır.
 2. Acil

  Windows Media Center Extender kurma isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder