+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Albinolar küçük yapılımıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Albinolar küçük yapılımıdır
  albino erkek muhabbet kuşum var.7 aylık.ama bir türlü gelişmiyor.ufacık.mamalar,ballı yemler,kuş kumları,meyveler neler neler yiyor ama kilo almıyor.sebebi cinsinden olabilirmi. 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Muhabbet Kuşlarında Yavruların Gelişme Dönemi Nasıldır?  Yavruyumurtadan çıktığında 1gram ağırlığındadır. İlk beş gün boyunca gözleri kapalıdır. Sırt üstü yatar pozisyonda, annesinin yemlemesini bekler ve başlarını kaldıramazlar. 3. gün ağırlık yaklaşık dört katına çıkmıştır ve 4 gram olmuştur. 6-8`inci günler arasında yavrunun ağırlığı 9 grama ulaşır ve yavrular başlarını kaldırabilmektedir. 7`nci gün kanat tüyleri belirmeye başlar.

  8`inci günde başını dik tutmaya başlar. Birkaç sıçrama yapabilir. 9`uncu gün 16 grama ulaşan ağırlığı ile kuyruk tüyleri büyümeye başlar ve gözleri açılır. Kuyruk kısmına oturarak beslenir. 12`nci gün, tüm ince tüyleri çıkmıştır. Ağırlığı 23 grama ulaşır. 17`nci gün tüm tüyleri tamamlanır. Hala yuvadan çıkmaz. 21`inci gün, tüy renkleri belirginleşir. 24. gün ağırlık 40 grama ulaşır ve tüm tüyleri tam anlamıyla çıkmıştır. 28 ve 31`inci günler arasında yavrular kafes tellerine tırmanabilir. Kanatlarını çırparlar. Yuvadan çıkabilirler. 28`inci gün,. Renkleri büyüklerinkine nazaran daha mat olur. 3 ila 5 ay içinde tam bir olgunluğa ulaşırlar.

+ Yorum Gönder