+ Yorum Gönder
Diziler ve Yerli - Yabancı Diziler Forumunda Lie To Me Dizi Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Lie To Me Dizi Tanıtımı
  Lie To Me Dizi Tanıtımı


  lietomedizitantm.jpg
  • Yayıncı Kanal: FOX
  • Tür: Drama,
  • Süre: 60 dk.
  • Kadro:
  • Tim Roth – Dr. Cal Lightman
  • Kelli Williams – Dr. Gillian Foster
  • Brendan Hines – Eli Loker
  • Monica Raymund – Ria Torres
  • Tim Guinee – Alec Foster


  Dizinin konusu

  “Lie to Me“, “The Truth is written all over our faces.” (Gerçek, yüzümüzün her yerinde yazılıdır.) sloganıyla dizi dünyasına hızlı ve renkli bir giriş yapan Fox’un henüz birkaç bölüm oynamış yepyeni dizisi. Yapımcısı Samuel Baum olan dizinin adı aslında konusunun yalanlara ve yalancılara karşı ne kadar iddialı olduğunun kanıtı: “Bana Yalan Söyle; kim olursan ol, yalan söylediğini anlarım!”

  he Lightman Group, ülkenin en iyi yalan uzmanı olan Dr. Cal Lightman tarafından kurulmuş özel bir kuruluş. Kuruluşun müşterileri arasında FBI, ordu, devlet, büyük holdingler, okullar kısacası ortada büyük bir yalan olduğundan şüphelenilen her kurum var. The Lightman Group yalan söylediğinden şüphelenilen kişilerin yüzünü, vücut dilini hatta sesini analiz ederek yalan makinasının bile yetersiz kaldığı davaları çözüyor ve yalanların ardındaki saklı gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor.

  Dr. Cal Lightman, 20 senesini insan yüzü ve bedenini araştırmakla geçirmiş bir yalan uzmanı. Dahi bilim adamı Lightman sadece iş hayatında değil normal yaşamında da kim yalan söylerse söylesin bunu vücut dilinden – bu azılı bir katilin omuz silkmesi veya kızının onunla telefonda konuşma şekli olabilir – hemen anlıyor. Lightman aynı zamanda esprili ve dobra biri, olayları çözerken bir hayli de eğleniyor.

  Dr. Cal Lightman’ın ekibi 3 kişiden oluşuyor; Dr. Gillian Foster (Kelli Williams) Lightman’ın yetenekli ve güzel psikolog ortağı aynı zamanda dert ortağı. Yalanları deşifre etme konusunda en az Dr. Lightman kadar yetenekli olan Dr. Foster şirketin müşteri ilişkilerinden sorumlu. Evli olan Foster yemeye içmeye ve bu konuda Lightman’dan iğneli sözler duymaya da meraklı. Ekibin bir diğer üyesi Will Loker (Brendan Hines), The Lightman Group’un baş araştırmacısı. Loker’ın en büyük özelliği kendini yalan söylememeye adamış olması. Bazı durumlarda patavatsızlık seviyesine ulaşsa da bu huyundan vaz geçecek gibi görünmüyor. Ekibin en yeni üyesi Ria Torres (Monica Raymund), doğuştan yetenekli bir yalan detektörü. İnsan yüzü ve beden dili üzerine hiç eğitim almamış olmasına rağmen yalanları kaçırmayan Torres bunu birçok erkekle çıkmış olmasına bağlıyor. Bu durum 20 yılını bu uğurda harcamış olan Dr. Lightman’ın kendisini birçok kez denemesine ve üzerine fazla yüklenmesine neden oluyor. 2. Fatma
  Administrator

  İyi bir hikaye ama sanki bir şeyler eksik. Veya yanlış bir yerden yakalamışlar. Oyuncular veya başka bişey. İzlemeye başladım, kendimi zorlamama rağmen devam edemedim. Bu hikaye ile daha başarılı olunabilirdi.
+ Yorum Gönder